Dom i Wnętrza

Dom

Obecność sztuki w najbliższym otoczeniu jest niezwykle istotna, nie tylko z uwagi na walory estetyczne, ale także na jej pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Niezależnie od tego, czy właśnie kupiliśmy mieszkanie i planujemy jego wystrój, czy chcemy nadać przestrzeni charakteru – warto rozważyć zakup obrazu. Jak go wybrać, by pasował nie tylko do wnętrza, ale i do nas?

Więcej…

Dom

Mogłoby się wydawać, że jesień to czas odpoczynku po letnim i intensywnym sezonie ogrodowym. W rzeczywistości jest jednak inaczej – aby ogród pięknie prezentował się wiosną, należy odpowiednio się nim zająć właśnie we wrześniu, październiku i listopadzie. Oto 9 prac, o których nie wolno ci zapomnieć, jeśli masz swój kawałek działki i kilka cennych wskazówek.

Więcej…

Dom

Elegancja, połysk i 100% kobiecości – tak w dużym skrócie można opisać styl glamour. Jeśli cenisz sobie wyrafinowane wnętrza, sama nazywasz siebie „sroczką” ze względu na umiłowanie do błyskotek, a tapicerowane meble przyciągają cię jak magnes, to koniecznie musisz dowiedzieć się, jak urządzić wnętrze glamour – wygląda bowiem na to, że to właśnie twój styl!

Więcej…

Dom

Styl rustykalny kojarzy się z sielanką, spokojem i nawiązaniem do historii. Jest idealny dla osób, które w nowoczesnych wnętrzach czują się niekomfortowo i zdecydowanie preferują wystrój „z duszą”. Jednak zaaranżowanie stylu rustykalnego w swoich czterech ścianach może nie być łatwe – jeśli nie zachowamy umiaru w komponowaniu dodatków i nie będziemy kierować się ważnymi zasadami, mieszkanie czy dom może stać się przytłaczające.

Więcej…

Dom

Styl loft jest obecnie jednym z najbardziej popularnym trendów, jeśli chodzi o aranżację i urządzanie wnętrz. Choć efekt loftu jest dość łatwy do uzyskania, nie jest to jednak aranżacja dla wszystkich. Jakie są cechy takich wnętrz, kto może, a kto nie powinien się na nie decydować i jak właściwie uzyskać styl loft w swoich czterech ścianach?

Więcej…

Dom

Styl skandynawski już od kilku lat rządzi w mieszkaniach i domach Polaków – wszystko wskazuje na to, że jego popularność nie spadnie i w ciągu najbliższych sezonów. Jeśli i tobie podoba się skandynawski, pełen naturalności klimat we wnętrzach, to koniecznie dowiedz się, jak zgodnie z tym stylem urządzić własne cztery ściany.

Więcej…

Dom

Nie przepadasz za nowoczesnym wystrojem wnętrz? Męczy cię współczesny minimalizm, za to przyciąga klimat przeszłych lat? W takim razie na pewno świetnie odnajdziesz się w retro wnętrzu. Dowiedz się, jak je zaaranżować, jak pomalować ściany, oraz jakie podłogi i dodatki będą idealnym uzupełnieniem takiego mieszkania.

Więcej…

Dom

Czy wiesz, od czego wzięła się właściwie nazwa stylu „boho”? Otóż przypuszczalnie ma ona swoje źródła w nawiązaniu do twórczości tzw. bohemy, czyli artystów z XIX wieku, których dzieła wyraźnie wyróżniały się na tle innych – były żywe, nieskrępowane, ekspresyjne. I taki też jest oczywiście sam styl boho. To ukłon w stronę lekkiego szaleństwa, luzu i nieposkromionej fantazji w dobieraniu wzorów czy kolorów.

Więcej…

Dom

Przez pierwsze dwa lata życia dziecko śpi zazwyczaj w pokoju swoich rodziców. W końcu jednak mama i tata pragną odzyskać intymność i przychodzi czas na eksmisję małego lokatora. Pytanie tylko… jak urządzić jego nowy pokój? Czy postawić na modny styl skandynawski? A może coś bardziej ekspresyjnego? I jak zaplanować pokój dla dwójki maluchów? Tutaj znajdziesz wszystkie niezbędne informacje.

Więcej…

Dom

Wyobraź sobie, że jest piękny, słoneczny, sobotni poranek. Budzisz się, udajesz się do kuchni i robisz sobie kawę. Następnie udajesz się z tą kawą do… ogrodu oczywiście! Pięknego, zielonego, z bujną roślinnością, łaskoczącą stopy trawą i stylowymi meblami. Siadasz w fotelu i popijając napój, wsłuchujesz się w świergotanie ptaków. Zachwycona taką wizją? To zabieramy się do pracy – czas na stworzenie fantastycznego ogrodu!

Więcej…