Kuchnia, przepisy, polecane dania, diety

Kuchnia i Dieta

Chociaż o Krakowianach mówi się, że są oszczędni, na pewno nie dotyczy to kuchni. Kuchnia małopolska jest bowiem jedną z najbogatszych, a dodatkowo jest zwyczajnie pyszna i bardzo obfita. Jesteś ciekawa, które z dań są typowe dla tego regionu i jak je przyrządzić w swojej własnej kuchni? Mamy dla ciebie wszystkie niezbędne informacje!

Więcej…

Kuchnia i Dieta

Tradycyjna kuchnia wielkopolska kojarzona jest głównie z ziemniakami, czyli „pyrami”. To jednak zdecydowanie zbyt duże uproszenie, bo smakołyki z tego regionu to także pyszne desery, mięsa i potrawy mączne. I warto się z nimi zapoznać.

Więcej…

Kuchnia i Dieta

Mazowsze jest centrum naszego kraju pod dwoma względami – po pierwsze, co oczywiste, znajduje się tutaj stolica państwa. Po drugie, Mazowsze jest centrum kulinarnym – to właśnie w tym regionie łączą się wszystkie smaki Polski.   Których z nich warto spróbować? I jak odtworzyć smak Mazowsza we własnej kuchni?

Więcej…

Kuchnia i Dieta

Kaszubi uchodzą za najbardziej pracowitych ludzi w Polsce – przez setki lat wkładali całe serce w utrzymanie rodzin, pracując od świtu do nocy. Ta pracowitość miała swoje odbicie w posiłkach – musiały być szybkie w przyrządzeniu i bardzo energetyczne.

Więcej…

Kuchnia i Dieta

Wybierasz się w okolice Warmii i Mazur? To świetna wiadomość z dwóch powodów. Po pierwsze – tamtejsze, przepełnione jeziorami okolice naprawdę skłaniają do odpoczynku. Po drugie, będziesz miała okazję skosztować przepysznych, tradycyjnych potraw z tego regionu. Dowiedz się, co warto zamówić w warmińskiej restauracji i poznaj najlepsze przepisy na mazurskie przysmaki.

Więcej…

Kuchnia i Dieta

Choć nie należy do najbardziej popularnych, warto ją poznać. Kuchnia gruzińska, bo to o niej mowa, jest zupełnie inna od naszej polskiej, co absolutnie nie znaczy, że nie przypadnie ci do gustu. Daj się jej uwieść, zamawiając regionalne dania na wakacjach w Gruzji albo po prostu przygotowując je w swoim własnym domu.

Więcej…

Kuchnia i Dieta

Grecja kojarzy nam się przede wszystkim z gorącymi wakacjami, a zatem z przepięknym krajobrazem oraz niesamowitymi zabytkami. Nie zapominajmy jednak, że wyjeżdżając na wczasy, koniecznie musimy zapoznać się również z regionalnymi potrawami. To niemal obowiązek z uwagi na to, że grecka kuchnia uznawana jest jedną z najlepszych i najzdrowszych na świecie.

Więcej…

Kuchnia i Dieta

Kuchnia francuska niemal automatycznie kojarzy nam się z czymś wybitnie wykwintnym. I słusznie! To wyjątkowe, niecodziennie smaki, lekkość i niespotykana nigdzie innej finezja. Dowiedz się, jaka dokładnie jest francuska kuchnia, jak i co jadają codziennie Francuzi, poznaj najsłynniejsze francuskie potrawy i naucz się przygotowywać je we własnej kuchni.

Więcej…

Kuchnia i Dieta

Zdecydowanie nie można nazwać jej wykwintną czy choćby elegancką, ale to nie szkodzi – kuchnia góralska i bez tego ma w sobie coś bardzo przyciągającego. Poznaj ją i dowiedz się, jak przyrządzić niektóre jej potrawy we własnym domu. Zapewniamy – warto!

Więcej…

Kuchnia i Dieta

Wiosna to idealny czas na to, aby w naszej codziennej diecie zagościły warzywa. Są nie tylko smaczne, ale stanowią także źródło wielu niezbędnych dla organizmu witamin.  Przykładem dania obiadowego, w którym odgrywają główną rolę, jest gruzińskie adżapsandali, zwane również chaosem na talerzu. Jak je przyrządzić?

Więcej…