Damskie Sprawy - ciąża, macierzyństwo, wychowanie

Ciąża i Macierzyństwo

Wyjątkowo długa przerwa, wymuszona epidemią spowodowaną przez koronawirusa, sprawia, że tegoroczny powrót do szkoły może okazać się trudniejszy niż zwykle. Podpowiadamy, jak przygotować dziecko do tego wymagającego okresu i pomóc mu ograniczyć związany z nim stres.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Wielkimi krokami zbliża się jesień – czas powrotu do szkół, zmiennej pogody i leniwych wieczorów. Ale czy jesień musi być nudna? Ani trochę! Zaplanujcie wyjazd do Parku Rozrywki Energylandia. To właśnie tam spędzicie miło czas, przeżyjecie wspaniałe przygody i zaznacie wielu niesamowitych wrażeń.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Złościsz się, bo Twój syn wieczory spędza w parku, jeżdżąc na deskorolce? Córka zamiast odrabiać lekcje, macha rękami przed lustrem, ćwicząc układy do Tik Toka? Wydaje Ci się, że Twoje dzieci żyją jakby w innym świecie, do którego Ty nie potrafisz dotrzeć? Nie denerwuj się. One po prostu dorastają. To jest trudny czas zarówno dla nich, jak i dla Ciebie. Możesz im pomóc wejść w dorosłe życie i utrzymać z nimi dobre relacje. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku mądrych rad.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Zakładasz rodzinę i ustalasz z partnerem, ile dzieci chcecie mieć? Zastanawiasz się, czy byłabyś dobrą matką dla jedynaka czy dla dwójki dzieci? A może marzysz o gromadce maluchów, tylko brakuje Ci odwagi? Przeczytaj poniższe wskazówki. Może one pomogą Ci podjąć właściwą decyzję?

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Jako mama na pewno pragniesz, aby twoje dziecko świetnie się rozwijało, a nie np. męczyło wzrok i umysł przed tabletem. Zapewne nie raz już zastanawiałaś się, czy posłać malca na dodatkowe zajęcia – z jednej strony to naprawdę dobra rzecz, z drugiej jednak obciążenie dla smyka. Podpowiemy ci, co robić. Sprawdź, jakie są plusy takich aktywności, jak dobrać je do charakteru i zainteresowań dziecka i kiedy zrezygnować. Wyjaśniamy również, jakie zajęcia dodatkowe dla dzieci są naprawdę warte uwagi.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Urlop z małym dzieckiem może być doskonałą formą wypoczynku dla całej rodziny. Oczywiście należy się dobrze zastanowić i przeanalizować możliwości swoje i dziecka zanim podejmie się decyzję o miejscu i czasie wyjazdu. Pamiętajmy, że mały synek czy córka to od samego początku pełnoprawny członek rodziny i nie należy go traktować w sposób przedmiotowy. Warto również nie przesadzić z naszą troską - urlop to przecież również czas dla nas i my także chcemy wrócić z niego wypoczęci.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Poród to bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów w życiu niemalże każdej kobiety. Jak - w praktyce - wygląda chwila narodzin?

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Lubisz parki rozrywki? Na pewno tak! Jeśli jednak marzy ci się naprawdę wspaniała, niezapomniana do końca życia zabawa, to musisz odwiedzić największe parki rozrywki na świecie, czyli te w USA, Niemczech, Holandii czy Danii. Zapoznaj się z naszym małym przewodnikiem po tych miejscach, wybierz to, które wydaje ci się najbardziej kuszące, a potem już tylko spakuj walizki i w drogę!

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Parki rozrywki w Polsce cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. To nic dziwnego – trudno o miejsca, które dostarczają tyle radości nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom. Problemem może być jedynie… wybranie odpowiedniego obiektu. Dlatego przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie kilku najlepszych parków – zapoznaj się z nimi i wybierz atrakcję, która wzbudza twoje największe zainteresowanie.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. Najczęściej  pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”

Więcej…