Damskie Sprawy - ciąża, macierzyństwo, wychowanie

Ciąża i Macierzyństwo

Rodzice mogą wspierać rozwój psychofizyczny swojej pociechy, korzystając z dedykowanych niemowlętom zabawek edukacyjnych i interaktywnych. Poznaj najbardziej wartościowe zabawki dla maluszków do 2 roku życia.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Kiedy nocną ciszę przerywa suchy, męczący kaszel dziecka, każdy rodzic chciałby mieć pod ręką pewne i bezpieczne rozwiązanie. Suchy kaszel u dzieci może być sygnałem rozpoczynającej się infekcji. Jest on nie tylko uciążliwy dla malucha, ale też budzi niepokój rodziców, którzy szukają skutecznych metod, by ulżyć swoim pociechom. W aptekach można znaleźć szeroki wybór produktów, ale jak wybrać ten najlepszy, który będzie odpowiedni dla dziecka?

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Nowoczesna, pięknie ubrana i umalowana kobieta z dzieckiem na ręku - taki obraz matki promują dziś media społecznościowe. Większość kobiet, które w ostatnim czasie przywitały na świecie dziecko, nie zgadza się z nim. Twierdzą, że matki mają szereg innych zadań do wykonania, a ich rola w społeczeństwie jest deprecjonowana. Jaka więc jest współczesna matka?

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą, której podłoże nie jest do końca zbadane. Lekarza sądzą, że duży wpływ mają czynniki genetyczne, ale i środowiskowe. Według WHO na AZS może chorować nawet 20% dzieci. Z wiekiem choroba może ustępować, ale jednak objawy mogą się nasilać. Pewne jest to, że konieczne jest nie tylko leczenie, ale o właściwa profilaktyka.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Przygotowujesz się do macierzyństwa? A może już niebawem pojawi się na świecie Twoje pierwsze dziecko? Nieważne, ile czasu zostało, na pewno warto odpowiednio wcześniej przygotować się do macierzyństwa i przygotować kompletną wyprawkę zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. W tym artykule dowiesz się, co będzie Ci niezbędne w pierwszych miesiącach życia maluszka.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Wybierając się na wakacje nie możesz zapominać o konieczności ochrony skóry przed słońcem. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko rodzice, ale również dzieci powinny w czasie letnim stosować odpowiedni krem z filtrem – najlepiej codziennie, nie tylko wtedy, gdy planujecie plażowanie. Nie wiesz, jaki krem przeciwsłoneczny dla niemowlaka, a jaki dla starszego dziecka? Podpowiadamy.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Wraz z nadejściem wiosny i pięknej słonecznej pogody rozpoczął się długo wyczekiwany powrót do radosnych czasów rodzinnych spotkań, wspólnych wycieczek i dobrej zabawy. Nie ma lepszego sposobu na celebrowanie tych chwil niż w parku rozrywki, a szczególnie w Energylandii - najsławniejszym i znanym wszystkim miejscu pełnym atrakcji i niezapomnianych widowisk, wyśmienitej zabawy, smacznego jedzenia i unikalnej atmosfery, której nie ma nigdzie indziej. Widmo epidemii przez długi czas całkowicie zablokowało dostęp do obiektów rozrywki, takich jak Energylandia. Poprzez stopniowe odmrożenie gospodarki najpopularniejszy park rozrywki w Polsce rozpoczyna nowy, udoskonalony i jeszcze bardziej ekscytujący sezon. Oficjalne otwarcie bram Energylandii, aby przywitać wszystkich gości odwiedzających park, zaplanowane jest na 21 maja.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Szacuje się, że z problemem niepłodności boryka się w Polsce ok. 3 mln osób, co przekłada się na ok. 15-20% całej populacji. Oznacza to, że skala tego zjawiska jest podobna, jak w krajach Europy Zachodniej. Kluczem do wdrożenia skutecznej terapii niepłodności, jest trafne zdiagnozowanie jej podłoża. Niekiedy problemy z poczęciem potomstwa wynikają z przyczyn anatomicznych, schorzeń występujących w innych obszarach organizmu, a oddziałujących na układ rozrodczy, bądź z uwarunkowań psychologicznych. Jednym z diagnozowanych niekiedy powodów uniemożliwiających uzyskanie ciąży, są sygnały płynące z układu odpornościowego obojga bądź jednego z partnerów. Mówi się wówczas o niepłodności immunologicznej.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Wyjątkowo długa przerwa, wymuszona epidemią spowodowaną przez koronawirusa, sprawia, że tegoroczny powrót do szkoły może okazać się trudniejszy niż zwykle. Podpowiadamy, jak przygotować dziecko do tego wymagającego okresu i pomóc mu ograniczyć związany z nim stres.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Złościsz się, bo Twój syn wieczory spędza w parku, jeżdżąc na deskorolce? Córka zamiast odrabiać lekcje, macha rękami przed lustrem, ćwicząc układy do Tik Toka? Wydaje Ci się, że Twoje dzieci żyją jakby w innym świecie, do którego Ty nie potrafisz dotrzeć? Nie denerwuj się. One po prostu dorastają. To jest trudny czas zarówno dla nich, jak i dla Ciebie. Możesz im pomóc wejść w dorosłe życie i utrzymać z nimi dobre relacje. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku mądrych rad.

Więcej…