Damskie Sprawy - ciąża, macierzyństwo, wychowanie

Ciąża i Macierzyństwo

Jako mama na pewno pragniesz, aby twoje dziecko świetnie się rozwijało, a nie np. męczyło wzrok i umysł przed tabletem. Zapewne nie raz już zastanawiałaś się, czy posłać malca na dodatkowe zajęcia – z jednej strony to naprawdę dobra rzecz, z drugiej jednak obciążenie dla smyka. Podpowiemy ci, co robić. Sprawdź, jakie są plusy takich aktywności, jak dobrać je do charakteru i zainteresowań dziecka i kiedy zrezygnować. Wyjaśniamy również, jakie zajęcia dodatkowe dla dzieci są naprawdę warte uwagi.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Urlop z małym dzieckiem może być doskonałą formą wypoczynku dla całej rodziny. Oczywiście należy się dobrze zastanowić i przeanalizować możliwości swoje i dziecka zanim podejmie się decyzję o miejscu i czasie wyjazdu. Pamiętajmy, że mały synek czy córka to od samego początku pełnoprawny członek rodziny i nie należy go traktować w sposób przedmiotowy. Warto również nie przesadzić z naszą troską - urlop to przecież również czas dla nas i my także chcemy wrócić z niego wypoczęci.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Poród to bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów w życiu niemalże każdej kobiety. Jak - w praktyce - wygląda chwila narodzin?

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Lubisz parki rozrywki? Na pewno tak! Jeśli jednak marzy ci się naprawdę wspaniała, niezapomniana do końca życia zabawa, to musisz odwiedzić największe parki rozrywki na świecie, czyli te w USA, Niemczech, Holandii czy Danii. Zapoznaj się z naszym małym przewodnikiem po tych miejscach, wybierz to, które wydaje ci się najbardziej kuszące, a potem już tylko spakuj walizki i w drogę!

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Parki rozrywki w Polsce cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. To nic dziwnego – trudno o miejsca, które dostarczają tyle radości nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom. Problemem może być jedynie… wybranie odpowiedniego obiektu. Dlatego przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie kilku najlepszych parków – zapoznaj się z nimi i wybierz atrakcję, która wzbudza twoje największe zainteresowanie.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. Najczęściej  pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Niby wszyscy doceniamy magię świąt Bożego Narodzenia, ale nikt chyba nie ma wątpliwości, że największą i najczystszą radość odczuwają najmłodsi. Dzieci wierzą, że odwiedzi ich prawdziwy Święty Mikołaj i spełni ich ukryte marzenia, czując jednocześnie zarazem ekscytację i niecierpliwość, jak i odrobinę strachu. Wszystko to wzrusza i cieszy, jednocześnie jednak wielu rodziców ma problem – bo co tu właściwie temu dziecku kupić? Oto cały przegląd propozycji, które ucieszą dzieci – z dopasowaniem do ich wieku.

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Coraz więcej młodych mam zdaje sobie sprawę z faktu, że ruch to zdrowie. Nie chcemy już spędzać dziewięciu miesięcy na kanapie – pragniemy o siebie dbać, z korzyścią dla zdrowia oraz dla pięknej sylwetki po porodzie. Pytanie tylko, jakie można wykonywać ćwiczenia w ciąży? Które nie zaszkodzą maleństwu? Na co zwracać uwagę i czy każda przyszła mama może być aktywna?

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Dzieciństwo to czas beztroski, zabawy oraz… dziecięcych lęków. Maluchy w wieku przedszkolnym oraz żłobkowym dopiero uczą się świata, stąd bywają pełne obaw przed różnymi postaciami, zjawiskami, przedmiotami, dźwiękami czy obrazami. Warto wówczas zwracać szczególną uwagę na zachowania dziecka oraz ich źródło. Bagatelizowanie i brak reakcji może być źródłem problemów już w życiu dorosłym. Jak zatem zweryfikować lęk malucha i pomóc dziecku odpowiednimi narzędziami?

Więcej…

Ciąża i Macierzyństwo

Co roku swoją przygodę z edukacją rozpoczyna tysiące polskich dzieci. Ich mamy bardzo to przeżywają – boją się, że ich pociecha sobie nie poradzi, nie zdobędzie przyjaciół albo nie będzie potrafiła przystosować się do szkolnych warunków. Jeśli jesteś w tym gronie, to nie martw się na zapas – istnieje kilka dobrych sposobów na ułatwienie dziecku startu.

Więcej…