Damskie Sprawy - biznes dla kobiet. Kobiece biznesy, przepisy, porady, jak otworzyć firmę

Rozwój osobisty

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Panią Urszulą Stępniak - właścicielką pracowni cukierniczej Słodki Muffin, a także organizatorką wyjątkowego wydarzenia pt. "Słodka Konferencja".

Więcej…

Rozwój osobisty

Średnia krajowa wynosi teraz 5275 złotych brutto, czyli około 3700 złotych „na rękę”. Problem w tym, że takie kwoty często pozostają w sferze marzeń – wiele z nas otrzymuje co miesiąc zaledwie około 2,5 tysiąca. Jeśli jesteś w tej grupie, masz dość niskich zarobków i chciałabyś wreszcie wziąć sprawy w swoje ręce, to warto pomyśleć o nowym zawodzie. Przykład? Pośrednik nieruchomości. Jak nim zostać?

Więcej…

Rozwój osobisty

Masz już dość pracy na etacie? A może jesteś na urlopie macierzyńskim i stwierdziłaś, że w opiekowaniu się dziećmi jesteś naprawdę dobra? Albo po prostu marzy ci się własny biznes? Świetnie – pomyśl zatem o otwarciu żłobka lub klubu dziecięcego. Przeprowadzimy cię przez ten proces krok po kroczku.

Więcej…

Rozwój osobisty

Jak powstała marka She !s Project? Jakie były kulisy powstania, kierunki rozwoju związane z oczekiwaniami klienta, podążanie za światowymi trendami w modzie, a także wyznaczanie własnych, oryginalnych stylizacji. To wszystko przedstawiamy w wywiadzie ze współzałożycielką She !s project.

Więcej…

Rozwój osobisty

Otworzenie restauracji może wydawać się proste, jednak na początku przypomina zwykle… drogę przez mękę. Niemniej jeśli już od dawna o tym marzysz, w głowie masz już nawet wizję swojej własnej knajpki, to niech nie zniechęcą cię formalności. Z nami przejdziesz je łatwiej! Oto wszystkie kroki, które musisz przejść, aby otworzyć restaurację.

Więcej…

Rozwój osobisty

Prowadzenie gabinetu kosmetycznego może być źródłem wielkiej satysfakcji, jak i całkiem przyzwoitych zarobków. Jeżeli zatem interesujesz się tematem – na przykład już pracujesz jako kosmetyczka albo sukcesywnie kończysz kolejne kursy, to warto pomyśleć o własnej działalności. Od czego zacząć? Jakie formalności trzeba załatwić? Gdzie otworzyć gabinet? Oto twój przewodnik – krok po kroku!

Więcej…

Rozwój osobisty

Wszystkie  kobiety, które znam, a które prowadzą swoje biznesy są niezwykle ambitne, niezależne, mądre i energiczne. Dużo inwestują w siebie, ale nie w ciuchy tylko w kompetencje. Wiedzą, że za parę lat ich biznes może wyglądać zupełnie inaczej, dlatego nieustannie muszą się szkolić, aby za nim nadążyć. – mówi Magdalena Cal-Kamińska, mama, prężnie działająca bizneswoman, właścicielka 5 salonów spa na Pomorzu. Kobieta, dla której nie ma rzeczy niemożliwych!

Więcej…

Rozwój osobisty

Własny salon fryzjerski to dobry pomysł dla osób przedsiębiorczych i mających doświadczenie w zawodzie. Warto wiedzieć, że każdy może taki salon otworzyć i świadczyć usługi fryzjerskie, gdyż nie są wymagane żadne pozwolenia ani uprawnienia zawodowe. Oczywiście osoba po szkole fryzjerskiej i z odpowiednim doświadczeniem będzie miała większe możliwości i szanse na sukces niż osoba dopiero poznająca tajniki fryzjerstwa. Poniżej przedstawiamy jak otworzyć salon fryzjerski krok po kroku.

Więcej…

Rozwój osobisty

Czy ja i moje CV zrobiliśmy wystarczająco dobre wrażenie na rekruterze? – to główne pytanie, które kołacze się w głowie kandydata po wyjściu z rozmowy o pracę. By odpowiedź na to pytanie była twierdząca, przedstawiamy listę 7 sposobów na zwiększenie szans na zatrudnienie według serwisu rekrutacyjnego MosnterPolska.pl. Oto one:

Więcej…

Rozwój osobisty

Polki są otwarte na zmiany, są bardzo świadome oraz ciekawe świata. Kobiety w każdym wieku chciałyby się rozwijać i poszerzać kompetencje zawodowe. Nie boją się zmian w obszarze pracy oraz są gotowe na „rozsądne szaleństwa”. Szczególnie interesujący jest fakt, że kobiety z pokolenia baby boomers (po pięćdziesiątym roku życia) nie odstają od tego trendu. Są najbardziej otwarte na podróże i zwiedzanie świata (82%) oraz samodzielne wakacje (61%). Informacje wynikają z najnowszego badania „Polko, odważ się na zmiany” przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie Polek przez IQS na zlecenie Promedica24.

Więcej…