Zdrowie, sprawy kobiece, cera, miesiączka, menopauza

Zdrowie

Zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczek chirurgicznych lub innych, np. własnoręcznie wykonanych zakryć, od początku pandemii wywołuje sporo kontrowersji. Pomimo różnic w zaleceniach dotyczących stosowania maseczek, które obowiązują w różnych krajach, eksperci zgodnie jednak przekonują, że ich używanie – we właściwy sposób – może pomóc w walce z COVID-19.

Więcej…

Zdrowie

To jak przechodzimy menopauzę ściśle powiązane jest z naszą osobowością – jeśli zawsze byłaś emocjonalna, to możliwe, że w tym czasie emocje się nasilą. Ale nie obawiaj się gwałtownych zmian – to mit. Liczy się jak żyłaś dotychczas, jak chorowałaś – na menopauzę zapracowujesz sobie przez całe życie. Sprawdź czego się spodziewać.

Więcej…

Zdrowie

Obalamy mity na temat bezpieczeństwa, lunchowości i powikłań po zabiegach medycyny estetycznej. Lipotransfer jest szybki, małoinwazyjny i daje trwały, bardzo naturalny efekt. Mimo tego, że posiada większość cech zabiegu lunchowego, po prostu nim nie jest. Nie oznacza to jednak, że lipotransfer jest mniej bezpieczny lub mniej skuteczny! Choć niestety często właśnie tak się go postrzega. Przeszczep tłuszczu jest bezpieczny tak samo, jak wszystkie inne zabiegi medycyny estetycznej - o ile tylko wykonuje się je w odpowiednim miejscu.

Więcej…

Zdrowie

Częste mycie rąk i ich dezynfekcja to teraz podstawa naszego funkcjonowania. Ta forma ochrony przed zakażeniem koronawirusem i innymi patogenami z czasem wywołuje swędzące zaczerwienienia, pękanie skóry, piekący ból: dłonie źle znoszą zbyt częste odkażanie. Dowiedz się, jak o nie zadbać.

Więcej…

Zdrowie

Cukrzyca sama w sobie nie zwiększa prawdopodobieństwa zachorowania na COVID-19, jednak u osób z cukrzycą istnieje ryzyko rozwoju powikłań i ciężkiego przebiegu zakażenia. Dobra wiadomość jest taka, że ryzyko to można zmniejszyć. Dowiedz się, jak.

Więcej…

Zdrowie

Seks jest bardzo ważny dla związku – zbliża partnerów, tworzy między nimi wyjątkową więź, ale przede wszystkim jest źródłem niezwykłej przyjemności. Niestety, czasem zdarza się, że zbliżenia przestają cieszyć – wszystkiemu winny jest ból przy stosunku. Zamiast po prostu unikać chwil namiętności, zastanów się, jaką informację chce przekazać ci twój organizm – ból tego rodzaju może być bowiem objawem jednej z poniższych chorób.

Więcej…

Zdrowie

Wiedza na temat nowego koronawirusa SARS-CoV-2 i wywoływanej przez niego choroby układu oddechowego o nazwie COVID-19 jest ciągle niewystarczająca, ale specjaliści zdążyli już stwierdzić, kto jest najbardziej narażony na rozwinięcie się ciężkiej postaci choroby.

Więcej…

Zdrowie

Blizny bardzo często są problemem nie tylko estetycznym. Niekiedy mogą one wiązać się z przykrymi wydarzeniami w przeszłości, co sprawia, że wciąż pozostają one świeże w naszej pamięci. Pragniesz pozbyć się tych zmian raz na zawsze? Dowiedz się więcej o laserowym usuwaniu blizn i rozwiąż swój problem!

Więcej…

Zdrowie

Czy podczas kwarantanny można wyjść do parku na spacer z psem albo do sklepu, aby zrobić zakupy? Warto znać zasady odbywania kwarantanny, aby uniknąć przykrych konsekwencji.

Więcej…

Zdrowie

Nikt już nie ma wątpliwości, że koronawirus się rozprzestrzenia – media co i rusz informują o przypadkach zachorowań w kolejnych krajach. I chociaż wydaje się, że cały świat mówi właściwie tylko o nowej epidemii, to wcale nie jest tak, że wiemy już na ten temat wszystko – wręcz przeciwnie, pojawia się coraz więcej pytań. Dowiedz się zatem, jakie są aktualne statystyki związane z wirusem, jak rozpoznać objawy zakażenia, czy można zarazić się od zwierząt i czy koronawirus jest wyleczalny.

Więcej…