Zdrowie, sprawy kobiece, cera, miesiączka, menopauza

Zdrowie

Astygmatyzm jest jedną z najczęściej występujących wad wzroku, która dotyczy niemal co trzeciej osoby na świecie. Kiedy osiąga duże wartości, niezwykle cenna staje się możliwość zastąpienia okularów korekcyjnych soczewkami kontaktowymi. Zarówno ze względu na wygodę, jak i walory estetyczne. Osoby borykające się z astygmatyzmem mają szeroki wachlarz produktów do wyboru. Do tego stopnia, że łatwo się w tym pogubić. Poniżej tłumaczymy czym właściwie jest astygmatyzm i charakteryzujemy soczewki stworzone z myślą o tej wadzie - po to, abyś dokonał jak najbardziej świadomego i słusznego wyboru.

Więcej…

Zdrowie

Na zdrowie naszych zębów wpływa nie tylko dokładne i regularne usuwanie płytki bakteryjnej poprzez szczotkowanie, ponieważ istotne znaczenie ma to, czy dostarczamy wraz z pożywieniem składniki mineralne, które odpowiadają za zdrowe zęby. Często te same substancje mają wpływ na zdrowie naszych kości. Po jakie witaminy i minerały należy sięgać, by zapewnić sobie mocne i zdrowe zęby i kości?

Więcej…

Zdrowie

Higiena intymna powinna być rzeczą, z którą każdy z nas jest dobrze obeznany. Niestety, dalej zdarza się, że niektórzy niewystarczająco dbają o swoje miejsca intymne. Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć artykuł, który wszystko w tym temacie wyjaśni.

Więcej…

Zdrowie

Domowe testy ciążowe dają wiarygodne wyniki, jednak muszą zostać wykonane w odpowiednim czasie. Zbyt wczesne badanie może dać wynik fałszywie ujemny, dlatego też warto wstrzymać się z nim, nawet jeśli nie możemy doczekać się upragnionych dwóch kresek. Kiedy wykonać domowy test ciążowy, aby był wiarygodny?

Więcej…

Zdrowie

Czy wiesz, że co roku w Polsce u ok. 3,5 tys. osób wykrywany jest czerniak, czyli złośliwy nowotwór skóry? Co gorsza, chorych na nowotwory skórne wciąż przybywa. Obecnie jest ich niemal trzykrotnie więcej niż jeszcze 20 lat temu, a blisko 85% osób, które zauważają u siebie zmiany skórne, nie konsultuje ich z lekarzem. Samokontrola oraz profilaktyka nie tylko zwiększają możliwość wyleczenia groźnych chorób skórnych, ale też pozwalają zapobiec ich rozwojowi!

Więcej…

Zdrowie

Czy tabletki antykoncepcyjne są dostępne bez recepty? Nie. Aby dostać antykoncepcję — także awaryjną, musisz skontaktować się z lekarzem. Nie zawsze tak było — pomiędzy kwietniem 2015 r. a lipcem 2017 r. preparat EllaOne można było kupić bez recepty. Tę jednak wystawi lekarz dowolnej specjalności, nie tylko ginekolog. Co w sytuacji, gdy pacjentka nie ma do niego dostępu?

Więcej…

Zdrowie

Chyba każda z nas marzy, aby pewnego dnia spakować walizki i po prostu ruszyć do tropikalnego kraju. I chociaż w obecnych czasach nie wiadomo, kiedy granice będą znów otwarte lub zamknięte (Covid, pandemia), to nasz wyjazd zdecydowanie nie powinien nastąpić pod wpływem impulsu. Dowiedz się, jak zadbać o swoje zdrowie, czyli o jakie szczepienia przed wyjazdem do Afryki lub Azji powinnaś zadbać, co spakować do apteczki, jak uniknąć zagrożeń i co robić, gdy ukąsi cię skorpion, wąż albo pająk.

Więcej…

Zdrowie

Do chorób coraz częściej nękających ludzkość należą choroby otępienne z bardzo groźnym, dotąd nieuleczalnym Alzheimerem. W Polsce na tą właśnie chorobę cierpi 300 000 osób, jednak pomimo powszechności tej choroby, jest ona nadal powodem do wstydu, osamotnienia i niepokoju dla opiekunów osób chorych.

Więcej…

Zdrowie

Zdecydowana większość pacjentów zakażonych nowym koronawirusem choruje w domu, a to może oznaczać kontakt ze zdrowymi domownikami. Tymczasem najważniejszą zasadą przebywania pod jednym dachem z osobą zakażoną jest jej skuteczne odizolowanie od innych domowników, ale zwykle w polskich realiach nie jest to możliwe. Sprawdź, jakich zasad przestrzegać, gdy chory nie ma osobnego pokoju z łazienką.

Więcej…

Zdrowie

Zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczek chirurgicznych lub innych, np. własnoręcznie wykonanych zakryć, od początku pandemii wywołuje sporo kontrowersji. Pomimo różnic w zaleceniach dotyczących stosowania maseczek, które obowiązują w różnych krajach, eksperci zgodnie jednak przekonują, że ich używanie – we właściwy sposób – może pomóc w walce z COVID-19.

Więcej…