Zdrowie, sprawy kobiece, cera, miesiączka, menopauza

Zdrowie

Medycyna naturalna zyskuje popularność z roku na rok. Chętnie sięgamy po takie metody leczenia, które umożliwią nam zrezygnowanie z kolejnej porcji antybiotyku, a przy okazji wzmocnią i usprawnią nasz organizm. Jeśli i ciebie kusi przejście na „naturalną stronę mocy”, to koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Więcej…

Zdrowie

Według licznych badań i porażających statystyk, rak piersi jest jednym z najczęstszych i najbardziej groźnych nowotworów u kobiet. Stanowi aż 20% wszystkich zachorowań na raka i jest jedną z głównych przyczyn śmierci u kobiet (z powodu nowotworów). Jednak można się przed nim bronić – dobra profilaktyka, a przede wszystkim szybka diagnostyka, dają dużą szansę na pełne wyleczenie i życie do późnej starości.

Więcej…

Zdrowie

Jeśli wierzyć statystykom, to trzy na cztery Polki co jakiś czas dopada infekcja intymna. Niestety, często nie reagujemy tak, jak zalecają lekarze, co może skończyć się nawet bardzo poważnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia. Z jakimi typami infekcji mamy do czynienia najczęściej? Co robić, gdy pojawiają się objawy i przede wszystkim – jak zapobiegać kolejnym stanom zapalnym?

Więcej…

Zdrowie

Powszechnie wiadomo, że stres nie działa dobrze na skórę. Często widać to gołym okiem. Bywa ona szara, zmęczona, czasami pojawiają się na niej wypryski. Jak to się dzieje, że skóra jest odbiciem naszego samopoczucia i jak jej pomóc, gdy dopadają nas nerwy?

Więcej…

Zdrowie

Powiększanie piersi to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów operacyjnych chirurgii plastycznej. W potocznej opinii wprowadzenie implantów wymaga wykonania długich nacięć, które po zagojeniu pozostawiają blizny, niestety często widoczne i też w powszechnie znanych miejscach na ciele. Właśnie dlatego część kobiet rezygnuje z plastyki piersi. Odpowiednio przeprowadzona operacja i rekonwalescencja pozwalają na zakamuflowanie niepożądanych śladów. Chirurdzy opracowali metodę, która daje możliwość znacznego zmniejszenia wielkości blizn pooperacyjnych oraz ich ukrycia, tak aby nie były widoczne dla innych.

Więcej…

Zdrowie

Układ odpornościowy przyszłej mamy zmienia się i działa inaczej. Ciąża powoduje zwiększenie produkcji limfocytów T regulatorowych, których zadaniem jest ochrona rozwijającego się płodu przed systemem immunologicznym matki. „Zajęte” obroną  płodu komórki wykazują mniejszą skuteczność w ochronie organizmu ciężarnej, zwiększając jej podatność na zakażenia wirusowe i bakteryjne. Ryzyko zachorowania jest więc wyższe, ale można je minimalizować stosując kilka potwierdzonych medycznie metod.

Więcej…

Zdrowie

Zima, chociaż ma wiele uroków, niekoniecznie jest ulubioną porą roku dla skóry. Nie tylko ujemne temperatury na zewnątrz, ale również suche powietrze w domach, sprawiają, że skóra staje się przesuszona. Najbardziej cierpią najdelikatniejsze miejsca, na czele których znajdują się oczywiście usta. Całe szczęście jest kilka sposobów na to, aby zapobiec ich wysuszaniu i pierzchnięciu.

Więcej…

Zdrowie

Dyskusje na temat bezpieczeństwa stosowanych implantów piersi trwają od lat. Udział w debacie biorą lekarze z całego świata, także w krajach, w których pojawiły się doniesienia o możliwych powikłaniach, w tym rzadki typ nowotworu. Na co więc należy zwrócić uwagę przed operacją, aby nie dosięgły nas przykre doświadczenia innych pacjentek?

Więcej…

Zdrowie

Mikropigmentacja ma także coraz szersze zastosowanie w medycynie, dzięki czemu jest szansą na zamaskowanie wielu przebarwień skórnych. Nowością jest makijaż permanentny blizn, który pomaga osobom borykającym się z tym problemem odzyskać pewność siebie. Na czym polega ten zabieg, opowiada Żaneta Stanisławska, ekspert w dziedzinie makijażu permanentnego

Więcej…

Zdrowie

Podczas świąt zazwyczaj pozwalamy sobie na więcej. Ucztowanie przy suto zastawionym stole, zaostrzające apetyt zapachy potraw, którym trudno się oprzeć i dużo czasu na jedzenie sprawiają, że układ pokarmowy wystawiony jest na ciężką próbę. W efekcie tych poczynań nietrudno o wzdęcia, niestrawność i zgagę. Co zrobić, by pomóc żołądkowi przetrwać ten trudny dla niego czas?

Więcej…