Zdrowie, sprawy kobiece, cera, miesiączka, menopauza

Zdrowie

Każda z nas boi się raka. Im jesteśmy starsze, tym większy jest ten lęk, ponieważ coraz częściej słyszymy o tym, że ktoś zachorował. Jednym z nowotworów, którego obawiamy się najbardziej, jest rak szyjki macicy. Przyczyny jego powstawania są bardzo różne, jednak w każdym przypadku jest on niezwykle groźny dla naszego życia. Warto więc wiedzieć o nim jak najwięcej – poznać jego objawy, sposób leczenia, ale też przede wszystkim – metody zabezpieczenia się przed nowotworem.

Więcej…

Zdrowie

Choć nazwa „hashimoto” z pewnością nie jest polska, przestała już brzmieć obco – na hashimoto cierpi tak wiele kobiet, że choroba stała się niemal powszechna. Jakie są przyczyny hashimoto? Jakie objawy powinny skłonić cię do przeprowadzenia badań i jakie właściwie testy przeprowadzić? No i jaka dieta w chorobie Hashimoto będzie najodpowiedniejsza? Wszystkiego tego dowiesz się poniżej.

Więcej…

Zdrowie

O ile tematy związane z menstruacją już przestają być tabu, o tyle niektóre rynkowe nowinki, podnoszące komfort miesiączkujących kobiet, wciąż wzbudzają liczne kontrowersje. Nie inaczej jest z kubeczkiem menstruacyjnym. Produkt szturmem podbija rynek, ale nie wszystkie wiemy, jak go stosować. Jak działa kubeczek menstruacyjny? Jakie są jego wady i zalety? I jeśli nie on, to co jest lepsze – tampony czy podpaski?

Więcej…

Zdrowie

Mówi się, że piękne dłonie są wizytówką kobiety. Jednak nawet te najbardziej wypielęgnowane nie odwrócą uwagi od zniszczonych, przebarwionych albo krzywych zębów. Brzydki uśmiech może być powodem wieloletnich kompleksów i odbierać nam pewność siebie, więc warto zrobić wszystko, by zmienić jego wygląd. Co nam w tym pomoże ? Licówki – porcelanowe, kompozytowe albo ceramiczne, a czasem koronki lub zębowe implanty. Dowiedz się, ile kosztują licówki, a ile inne rozwiązania i zacznij cieszyć się pięknym uśmiechem.

Więcej…

Zdrowie

Nietrzymanie moczu wydaje się problemem, na który cierpią głownie kobiety po 50-tym czy 60-tym roku życia. Jednak liczne badania i analizy jasno wskazują, że to nieprawda – dolegliwość bardzo często dotyczy również młodych kobiet, niemal całkowicie odbierając im komfort na co dzień. Jakie przyczyny ma nietrzymanie moczu, w jaki sposób można poradzić sobie z nim bez operacji i co, jeśli jednak zabieg staje się nieunikniony?

Więcej…

Zdrowie

Jeszcze jakiś czas temu powiększanie piersi było niejako tematem tabu – kobiety niechętnie przyznawały się, że mają za sobą taki zabieg albo że go planują. Dzisiaj jesteśmy bardziej otwarte nie tylko na rozmowę o poprawieniu wyglądu biustu, ale też chętniej korzystamy z medycznych nowinek, które mają nam taki korzystny efekt zagwarantować. Porozmawiajmy zatem o naszych piersiach – jakie są możliwości ich powiększenia? Jakie zalety i wady mają poszczególne metody?

Więcej…

Zdrowie

Medycyna naturalna zyskuje popularność z roku na rok. Chętnie sięgamy po takie metody leczenia, które umożliwią nam zrezygnowanie z kolejnej porcji antybiotyku, a przy okazji wzmocnią i usprawnią nasz organizm. Jeśli i ciebie kusi przejście na „naturalną stronę mocy”, to koniecznie przeczytaj poniższy tekst.

Więcej…

Zdrowie

Według licznych badań i porażających statystyk, rak piersi jest jednym z najczęstszych i najbardziej groźnych nowotworów u kobiet. Stanowi aż 20% wszystkich zachorowań na raka i jest jedną z głównych przyczyn śmierci u kobiet (z powodu nowotworów). Jednak można się przed nim bronić – dobra profilaktyka, a przede wszystkim szybka diagnostyka, dają dużą szansę na pełne wyleczenie i życie do późnej starości.

Więcej…

Zdrowie

Jeśli wierzyć statystykom, to trzy na cztery Polki co jakiś czas dopada infekcja intymna. Niestety, często nie reagujemy tak, jak zalecają lekarze, co może skończyć się nawet bardzo poważnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia. Z jakimi typami infekcji mamy do czynienia najczęściej? Co robić, gdy pojawiają się objawy i przede wszystkim – jak zapobiegać kolejnym stanom zapalnym?

Więcej…

Zdrowie

Powszechnie wiadomo, że stres nie działa dobrze na skórę. Często widać to gołym okiem. Bywa ona szara, zmęczona, czasami pojawiają się na niej wypryski. Jak to się dzieje, że skóra jest odbiciem naszego samopoczucia i jak jej pomóc, gdy dopadają nas nerwy?

Więcej…