Zdrowie, sprawy kobiece, cera, miesiączka, menopauza

Zdrowie

Temat medycyny estetycznej jest coraz częściej i odważniej poruszany wśród kobiet. Inaczej jest w przypadku zabiegów z ginekologii estetycznej oraz plastycznej – to wciąż tematy tabu. Dziś już wiemy, że zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej i plastycznej służą nie tylko poprawie wyglądu zewnętrznych narządów płciowych, poprawie samopoczucia kobiet, czy wzrostowi poziomu samoakceptacji.

Więcej…

Zdrowie

Schizofrenia to jedna z najczęstszych ciężkich chorób psychicznych. Jest to choroba przewlekła i stygmatyzująca pacjentów. Kobiety zwykle chorują nieco później niż mężczyźni w związku z czym mają szansę na zbudowanie większej sieci wsparcia społecznego, która jest niezwykle istotna w procesie diagnozowania i leczenia choroby. Często też wkładają dużo wysiłku aby dłużej utrzymać się w kompetencjach społecznych.

Więcej…

Zdrowie

Rak szyjki macicy to choroba, która zabija – z tego powodu umiera corocznie 1700 Polek. Kobiety mogą się uchronić przed zachorowaniem na raka szyjki macicy, wykonując regularnie cytologię, a także zdobywając rzetelną wiedzę na temat przyczyn, objawów, przebiegu i konsekwencji tej choroby. Z najczęstszymi mitami albo przekłamaniami odnośnie zachorowania na raka raka szyjki macicy rozprawia się ginekolog lek. med. Marta Mączka.

Więcej…

Zdrowie

Czy można przez długi czas chorować na cukrzycę i o tym… nie wiedzieć? Niestety tak, zwłaszcza gdy mówimy o cukrzycy typu 2. Koniecznie dowiedz się zatem, jakie są objawy choroby i poznaj ograniczenia, które się z nią wiążą. Wyjaśniamy także, skąd bierze się cukrzyca ciążowa i jak odżywiać się w czasie jej trwania.

Więcej…

Zdrowie

Każda z nas boi się raka. Im jesteśmy starsze, tym większy jest ten lęk, ponieważ coraz częściej słyszymy o tym, że ktoś zachorował. Jednym z nowotworów, którego obawiamy się najbardziej, jest rak szyjki macicy. Przyczyny jego powstawania są bardzo różne, jednak w każdym przypadku jest on niezwykle groźny dla naszego życia. Warto więc wiedzieć o nim jak najwięcej – poznać jego objawy, sposób leczenia, ale też przede wszystkim – metody zabezpieczenia się przed nowotworem.

Więcej…

Zdrowie

Choć nazwa „hashimoto” z pewnością nie jest polska, przestała już brzmieć obco – na hashimoto cierpi tak wiele kobiet, że choroba stała się niemal powszechna. Jakie są przyczyny hashimoto? Jakie objawy powinny skłonić cię do przeprowadzenia badań i jakie właściwie testy przeprowadzić? No i jaka dieta w chorobie Hashimoto będzie najodpowiedniejsza? Wszystkiego tego dowiesz się poniżej.

Więcej…

Zdrowie

O ile tematy związane z menstruacją już przestają być tabu, o tyle niektóre rynkowe nowinki, podnoszące komfort miesiączkujących kobiet, wciąż wzbudzają liczne kontrowersje. Nie inaczej jest z kubeczkiem menstruacyjnym. Produkt szturmem podbija rynek, ale nie wszystkie wiemy, jak go stosować. Jak działa kubeczek menstruacyjny? Jakie są jego wady i zalety? I jeśli nie on, to co jest lepsze – tampony czy podpaski?

Więcej…

Zdrowie

Mówi się, że piękne dłonie są wizytówką kobiety. Jednak nawet te najbardziej wypielęgnowane nie odwrócą uwagi od zniszczonych, przebarwionych albo krzywych zębów. Brzydki uśmiech może być powodem wieloletnich kompleksów i odbierać nam pewność siebie, więc warto zrobić wszystko, by zmienić jego wygląd. Co nam w tym pomoże ? Licówki – porcelanowe, kompozytowe albo ceramiczne, a czasem koronki lub zębowe implanty. Dowiedz się, ile kosztują licówki, a ile inne rozwiązania i zacznij cieszyć się pięknym uśmiechem.

Więcej…

Zdrowie

Nietrzymanie moczu wydaje się problemem, na który cierpią głownie kobiety po 50-tym czy 60-tym roku życia. Jednak liczne badania i analizy jasno wskazują, że to nieprawda – dolegliwość bardzo często dotyczy również młodych kobiet, niemal całkowicie odbierając im komfort na co dzień. Jakie przyczyny ma nietrzymanie moczu, w jaki sposób można poradzić sobie z nim bez operacji i co, jeśli jednak zabieg staje się nieunikniony?

Więcej…

Zdrowie

Jeszcze jakiś czas temu powiększanie piersi było niejako tematem tabu – kobiety niechętnie przyznawały się, że mają za sobą taki zabieg albo że go planują. Dzisiaj jesteśmy bardziej otwarte nie tylko na rozmowę o poprawieniu wyglądu biustu, ale też chętniej korzystamy z medycznych nowinek, które mają nam taki korzystny efekt zagwarantować. Porozmawiajmy zatem o naszych piersiach – jakie są możliwości ich powiększenia? Jakie zalety i wady mają poszczególne metody?

Więcej…