Technologie dla kobiet

Dojazdy do pracy zajmują w dużych miastach znaczną część czasu. Zamiast jeździć autem czy komunikacją miejską lepiej wsiąść na rower i znacznie szybciej znaleźć się na miejscu. To świetna aktywność fizyczna, która pozwala zachować smukłą sylwetkę, a dodatkowo jest to ekologiczny środek transportu. Jaki wybrać rower miejski, którym można jeździć nie tylko do pracy, ale i na wycieczki?

Rowerem do pracy – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia, a po pracy ciężko jest znaleźć czas, by wybrać się na spacer, czy przejażdżkę rowerem. Warto zatem zamienić auto na rower i w taki sposób przemieszczać się do pracy. Nie dość, że znacznie szybciej pokonuje się dystans, bo nie trzeba stać w korkach, to dodatkowo można zadbać o kondycję. W wielu miastach i miasteczkach jest rozbudowana sieć ścieżek rowerowych, dzięki czemu przejażdżka jest nie tylko bezpieczna, ale i przyjemna. Kolejnym argumentem przemawiającym za taką opcją jest dbanie o środowisko naturalne. Wybierając rower, dbasz o przyszłość planety i zmniejszasz ślad węglowy. Do tego jest bardzo wiele różnych modeli rowerów do wyboru, dzięki czemu można dopasować konkretny do terenu, po którym będziesz jeździć, jak i do własnych preferencji.

Jaki rower miejski wybrać?

Rower miejski zawdzięcza swoją nazwę temu, że jego modele projektowane z myślą o osobach przemieszczających się w warunkach miejskich, a więc mierzących się z korkami, twardą powierzchnią nierównych dróg i chodników, a w okresie zimowym – pluchą. Charakterystyczną cechą takiego roweru są dość duże koła i szerokość opon oscylująca w granicach 40 mm. Dzięki temu rower pozwala rozwinąć odpowiednią prędkość, a przy tym zachować przyczepność na przykład na oblodzonej ulicy.  Wybierając model dla siebie, trzeba zwrócić uwagę na amortyzację. Wprawdzie nieco zwiększy ona wagę roweru, lecz osłabi drgania towarzyszące jeździe po nierównościach. Z myślą o codziennym dojeżdżaniu do pracy bądź na uczelnię, warto pomyśleć o rowerze miejskim z napędem elektrycznym, który wspomaga pracę mięśni. Dodatkowym atutem roweru miejskiego może być bagażnik lub stylowy koszyk na zakupy czy torebkę.

Rower elektryczny – czy warto się na niego zdecydować?

Rowery elektryczne miejskie są dobrym wyborem dla tych osób, które pokonują długie dystanse lub mieszkają w górzystych terenach. Mają one wbudowany napęd elektryczny, którego zadaniem jest wspomaganie pedałowania. Możesz w ten sposób zrobić znacznie dłuższy dystans bez konieczności wkładania dużego wysiłku. Pozwalają one także na osiąganie większych prędkości, co szczególnie sprawdzi się podczas dojazdów do pracy. Wybierając taki model, przed zakupem sprawdź pojemność akumulatora oraz czas ładowania. Możesz zdecydować się na mniejszy model składany, który łatwiej wniesiesz na piętro lub schowasz w niewielkiej piwnicy. Rowerem elektrycznym mogą poruszać się osoby, które mają słabszą kondycję. Dzięki napędowi będą mogły się wspomóc na dłuższej trasie lub podczas jazdy pod górkę, tym samym nie angażując dużo energii, która przyda się w pracy. Wybierając elektryczny rower miejski do jazdy do pracy, wybierasz zdrowie i ekologię, a tym samym poprawiasz swoje samopoczucie.

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

 

.