Uroda

Wykonując makijaż do pracy trzeba pamiętać, że powinien on być subtelny i delikatny. Powinien podkreślać atuty urody i ukrywać niedoskonałości, a przy tym być mało widoczny. Wszelkiego rodzaju bronzery nie są wskazane, gdyż tworzą nieestetyczne plamy, jeśli są nieumiejętnie nałożone, a całość może wyglądać karykaturalnie. Zatem jak powinien wyglądać makijaż do pracy?

Makijaż dzienny do pracy - pierwszy etap

Kiedy wstaje się rano do pracy, skóra często jest szara i pozbawiona blasku. Permanentne zmęczenie odbija się na niej. Widoczne są na twarzy popękane naczynka i cienie pod oczami. Zatem najpierw trzeba najpierw trzeba odpowiednio oczyścić i nawilżyć skórę. Do tego celu warto wykorzystać tonik i mleczko, a raz w tygodniu konieczne jest wykonanie peelingu. Codzienne wykonywanie makijażu dziennego do pracy, a także poprawki w ciągu dnia powodują, że pory skóry są zatkane, co wiąże się z możliwością powstawania nieestetycznych wyprysków, dlatego dobre oczyszczanie jest konieczne.

Makijaż dzienny do pracy - walka z niedoskonałościami i oznakami zmęczenia

Wykonując makijaż dzienny do pracy zwykle trzeba również zamaskować niedoskonałości, takie jak wypryski czy cienie pod oczami. Najlepsze do tego celu są korektory, które ukryją zaczerwienienia, a także sprawią, że krosty będą mniej widoczne. Potem można nałożyć podkład. Trzeba pamiętać aby nie był zbyt ciemny ani zbyt jasny, aby skóra prezentowała się dobrze i zdrowo.

Makijaż dzienny do pracy - co zajmuje najwięcej czasu?

Zwykle makijaż dzienny do pracy wykonywany jest w pośpiechu, dlatego nie ma czasu na pełny makijaż oka, który w tym wypadku jest niewskazany. Nie można używać intensywnych cieni do powiek ani robić tzw. smokey eyes. Przy wykonywaniu makijażu dziennego do pracy najlepiej sprawdzą się jasne i beżowe cienie, które podkreślą spojrzenie, a jednocześnie nie będą rzucać się w oczy, subtelnie uwydatniając tęczówkę oka. Również częstym błędem jest zbyt mocne tuszowanie rzęs, które się sklejają. Kolor tuszu nie powinien być również niebieski. Najlepiej sprawdzi się uniwersalny czarny, jednak nie w kolorze noir, czyli zbyt intensywnym. Zwykle tuszowanie rzęs zajmuje najwięcej czasu, dlatego trzeba zarezerwować odpowiednią jego ilość. Warto także podkreślić brwi. Jednak ich kolor również nie może być bardzo intensywny. Powinien on być podobny do naturalnego koloru, ewentualnie ton ciemniejszy.

Makijaż dzienny do pracy - jak malować usta?

Aby makijaż dzienny do pracy był kompletny, warto także podkreślić usta. Tutaj jednak wszelkiego rodzaju błyszczyki czy czerwone szminki nie mają racji bytu. Makijaż dzienny do pracy powinien być stosunkowo delikatny, zatem również usta warto tylko delikatnie podkreślić. Najlepiej wybrać szminki w kolorze nude bądź też bardzo jasnego różu. Ewentualnie sprawdzą się także delikatne brązy. Nie można również rysować kresek wokół ust, które nie tylko wyglądają nieestetycznie ale również są niemodne.

Makijaż dzienny do pracy - finalny etap

Pow wykonaniu makijażu do pracy warto go utrwalić. Tutaj najlepiej sprawdzi się puder sypki w kamieniu bądź też ryżowy. Nie zatyka on porów i matowi skórę na wiele godzin. W ciągu dnia można zbierać nadmiar sebum, aby skóra nie świeciła się. Do tego celu najlepiej sprawdzą się bibułki matujące.

Makijaż dzienny do pracy oczywiście w dużej mierze zależy od tego jaką pracę się wykonuje. Kiedy pracuje się w biurze, musi on być elegancki i delikatny, natomiast kiedy wykonuje się pracę makijażystki można bardziej zaszaleć, tym bardziej, że makijaż w tym wypadku jest także reklamą usług.

Przeczytaj więcej: https://fashionandbeauty.pl/