Uroda

Jeśli chcesz mieć ładne i trwałe paznokcie, to poniższy tekst jest właśnie dla Ciebie. Wystarczy, że poświęcisz kilkanaście minut, a Twoje paznokcie będą błyszczały przez następne kilka tygodni. Poniżej przedstawiamy krok po kroku, jak samemu zrobić manicure.

Aby rozpocząć zabieg manicure, nasza skóra wokół paznokci powinna być dobrze namoczona. Dlatego warto wcześniej wziąć kąpiel, tak aby nie mieć problemów z jej zbyt małym nawilżeniem.

Potrzebne będą nam poniższe kosmetyki i akcesoria:

• Zmywacz do paznokci

• Peeling do dłoni

• Preparat złuszczający do skórek

• Baza wzmacniającą pod lakier

• Miseczka z wodą (do wody można dodać delikatne mydło lub oliwkę dla dzieci)

• Waciki, patyczki do odsuwania skórek

• Papierowe ręczniki

• Polerka do paznokci

• Pilnik do paznokci (papierowy lub szklany)

• Cążki do skórek

• Lakier do paznokci

• Top nawierzchniowy do pokrycia lakieru

 

Rozpoczynamy przygotowanie do malowania paznokci:

Krok 1 – Zacznij od zmycia starego lakieru. Wykorzystaj do tego wacik ze zmywaczem bez acetonu, który delikatniej działa na płytkę paznokcia. Lakier ściągaj w kierunku od nasady do czubka paznokcia

Krok 2 – Po zmyciu starego lakieru, namocz dłonie przez ok 5. min w naczyniu z ciepłą wodą. Do miseczki z wodą dodaj łagodne mydło lub oliwkę. Spowoduje to zmiękczenie skórek przy paznokciach. Po namoczeniu palców nałóż peeling do dłoni.

Krok 3 – Wytrzyj dłonie papierowym ręcznikiem. Pamiętaj, że muszą być całkowicie suche. Następnie posmaruj skórki preparatem złuszczającym.

Krok 4 – Po posmarowaniu skórek preparatem złuszczającym odczekaj ok 3 minuty. Po tym czasie skórki możesz odsunąć za pomocą patyczków.  W przypadku, gdy skórki są zbyt duże to możesz je delikatnie obciąć za pomocą cążek do skórek. Pamiętaj jednak, że każde obcięcie skórek spowoduje, że będą szybciej odrastać i będą grubsze.

Krok 5 – Po odsunięciu lub obcięciu skórek zmyj preparat złuszczający.

Krok 6 – Nadaj paznokciom odpowiedni kształt. Wykorzystaj do tego pilnik, jednak pamiętaj, aby pilnik był papierowy lub szklany. Nigdy nie używaj pilnika metalowego, gdyż zniszczy i poszarpie płytkę paznokcia. Piłowanie rób delikatnie, w jednym kierunku, długimi i posuwistymi ruchami tak aby nie uszkodzić płytki paznokcia.

Krok 7 – Wyrównaj powierzchnię płytki paznokcia. Użyj do tego miękkiej polerki. Jest to niezbędne, aby lakier się dłużej utrzymywał na paznokciu.

Krok 8 – Przed rozpoczęciem malowania Twoje paznokcie muszą być dokładnie odtłuszczone. Wykorzystaj do tego preparat odtłuszczający do paznokci, który nie tylko odtłuszcza płytkę paznokcia, ale także gruntuje, co zapewnia lakierowi większą przyczepność i zapobiegnie rozdwajaniu paznokci. Jeśli nie masz preparatu odtłuszczającego to użyj zmywacza.

Krok 9 - Teraz Twoje paznokcie są przygotowane do lakierowania. Nałóż na nie wzmacniającą bazę i możesz przystąpić malowania lakierem.

Jak pomalować paznokcie:

Nałóż na paznokcie bazę pod lakier. Jako bazę pod lakier można użyć odżywkę do paznokci lub specjalny lakier bazowy Używanie lakierów bazowych jest wskazane przed nakładaniem ciemnych lakierów, gdyż chroni płytkę paznokcia przed przebarwieniami.

Po położeniu bazy pod lakier, nałóż lakier do paznokci w wybranym kolorze. Następnie połóż drugą warstwę lakieru w celu ujednolicenia koloru. Zanim położysz drugą warstwę lakieru, upewnij się że pierwsza warstwa już jest sucha. Pamiętaj też, aby lakier nakładać na środek płytki paznokcia, a następnie rozprowadzać go na boki.

Na zakończenie możesz utrwalić lakier topem powierzchniowym - preparatem przyśpieszającym wysychanie oraz nabłyszczającym.

Po skończonym zabiegu manicure i malowania paznokci, w skórki wetrzyj oliwkę, a na dłonie połóż krem do rąk. Jeśli natomiast Twoje dłonie są przesuszone, nasmaruj skórę na noc kremem odżywczym oraz załóż bawełniane rękawiczki. Rano skóra na dłoniach będzie gładka i miękka.

Powyższe zasady pozwolą Ci samodzielnie zrobić manicure i cieszyć się ładnymi, błyszczącymi paznokciami. Natomiast jeśli zastanawiasz się również nad paznokciami w stopach , to tutaj jest następny artykuł o tym jak zrobić pedicure.