Ciąża i Macierzyństwo

Kiedy nocną ciszę przerywa suchy, męczący kaszel dziecka, każdy rodzic chciałby mieć pod ręką pewne i bezpieczne rozwiązanie. Suchy kaszel u dzieci może być sygnałem rozpoczynającej się infekcji. Jest on nie tylko uciążliwy dla malucha, ale też budzi niepokój rodziców, którzy szukają skutecznych metod, by ulżyć swoim pociechom. W aptekach można znaleźć szeroki wybór produktów, ale jak wybrać ten najlepszy, który będzie odpowiedni dla dziecka?

Jak rozpoznać suchy kaszel u dziecka?

Zanim zdecydujemy się na wybór syropu na suchy kaszel dla dzieci, powinniśmy upewnić się, że właśnie z takim rodzajem kaszlu mamy do czynienia. Kaszel suchy przede wszystkim nie jest związany z odkrztuszaniem wydzieliny. Jego charakterystycznym objawem jest ostry, szczekający dźwięk, który często intensyfikuje się w nocy, zakłócając spokojny sen. Może mu towarzyszyć uczucie drapania w gardle, a także ból. To właśnie te sygnały powinny skłonić nas do poszukiwania specjalistycznych preparatów, które przyniosą dziecku ulgę. Pamiętajmy, że suchy kaszel często jest pierwszym zwiastunem infekcji i może przekształcić się w kaszel mokry, dlatego jego obserwacja jest tak ważna dla oceny postępującej choroby.

Jak pomóc dziecku przy kaszlu?

Suchy kaszel u dziecka to najczęściej oznaka rozpoczynającej się choroby. Zdarza się również, że dolegliwość ta pojawia się w okresie jesienno-zimowym ze względu na niekorzystną pogodę. Może być także pozostałością po przebytej infekcji. Jak zmniejszyć dyskomfort u malucha? Po pierwsze należy zadbać o odpowiednie nawilżenie organizmu – picie ciepłych płynów może złagodzić podrażnienie gardła. Należy pamiętać także o utrzymaniu właściwej wilgotności w mieszkaniu, szczególnie w chłodne miesiące, kiedy powietrze jest przesuszane przez grzejące kaloryfery. Ważna jest również odpowiednia dieta dostarczająca niezbędnych witamin. Ulgę przyniesie także dobrze dobrany syrop na suchy kaszel dla dzieci.


Syrop na suchy kaszel dla dzieci

Syropy to leki, po które najchętniej sięgamy już przy pierwszych objawach kaszlu. Wśród dostępnych preparatów, szczególnie polecany dla najmłodszych pacjentów jest syrop homeopatyczny Drosetux®. Jego naturalne składniki, takie jak rosiczka, arnika górska, koral szlachetny czy wymiotnica lekarska, skutecznie łagodzą kaszel suchy. Syrop Drosetux® jest bezpieczny dla dzieci w każdym wieku, nie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy i nie wchodzi w interakcję z innymi lekami.

Suchy kaszel u dziecka – kiedy udać się z do lekarza?

Pomimo dostępności skutecznych preparatów, przy kaszlu trwającym dłużej niż 3 tygodnie, konieczna jest konsultacja lekarska. Długotrwały kaszel może wskazywać na poważniejsze schorzenia niż przeziębienie, np. choroby układu oddechowego, w tym alergię czy astmę, jak i niezwiązane z układem oddechowym, chociażby niewydolność serca. Nie możemy bagatelizować również występujących wraz z kaszlem trudności z oddychaniem oraz przyspieszonego lub świszczącego oddechu – to jednoznaczne sygnały, wskazujące na potrzebę zgłoszenia się do specjalisty.

DROSETUX® Postać farmaceutyczna: syrop. Produkt złożony. Wskazanie do stosowania: wspomagająco w leczeniu suchego i drażniącego kaszlu. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą  5/Drosetux/30.08.2023.

 

-----

ARTYKUŁ SPONSOROWANY