Lifestyle

Na początku roku siłownie zapełniają się nowymi twarzami, koleżanki w pracy zaczynają przyrządzać zdrowe posiłki, a Ty zamiast obfitego śniadania sięgasz po odżywczy koktajl Formuła 1 Herbalife. Cele jakie wybieramy na nowy rok, w większości dotyczą zdrowego trybu życia. Zrównoważone odżywianie, zwiększenie aktywności fizycznej – każdy mały krok na drodze zdrowego stylu życia jest wartościowy. Aby się nie poddać i wytrwać w postanowieniu noworocznym, warto pamiętać o kilku dobrych radach.

Noworoczne postanowienia bywają zbyt liczne, a po małych potknięciach często tracimy motywację do ich dalszej realizacji. Dopóki mamy zapał i chęci do działania, warto jest się im przyjrzeć i zweryfikować..

1. Jeśli nie chcesz się szybko rozczarować, podejmuj realne cele

Często stawiamy sobie zbyt wygórowane cele, myśląc że jeśli tylko bardziej się przyłożymy, uda nam się je osiągnąć. Warto mieć realistyczne postanowienia, np. „zmniejszę obwód w talii o 3 cm” zamiast o 10 cm. Takie postanowienie pozwoli Ci na szybsze dojście do celu i uniknięcie rozczarowania, a każdy trening przybliży Cię do osiągnięcia wymarzonej sylwetki.

2. Zdecyduj się na zmianę jednej rzeczy, zamiast pięciu

Niezdrowe nawyki rozwijają się przez całe życie. Dlatego zastąpienie ich zdrowszymi decyzjami może być czasochłonne. Zdecyduj się na zmianę jednej rzeczy zamiast odwracania całego życia „do góry nogami”. Chcesz rzucić palenie, zdrowo się odżywiać i regularnie ćwiczyć na siłowni? Zastanów się nad tym, od czego możesz zacząć i realizuj konsekwentnie jedno postanowienie.

3. Pozwól sobie na błędy

Pamiętaj, że każdy z nas popełnia błędy. W dążeniu do osiągnięcia celu są one normalne i całkowicie w porządku. Ważne jest, aby się nie poddawać, pozwolić sobie na chwilę słabości i wrócić do wcześniejszego postanowienia. Każdy ma lepszy lub gorszy dzień i powinniśmy pozwolić sobie na odrobinę przerwy. Jeśli opuścisz przez kilka dni trening, wróć do niego z powrotem i bez zbędnego obwiniania się konsekwentnie go realizuj.

4. Naucz się prosić o wsparcie

Przeraża Cię podejście do niektórych maszyn na siłowni, ponieważ nie wiesz jak na nich ćwiczyć? Poproś trenera o pomoc! Wyszkolona osoba pokaże Ci, jak korzystać z przyrządu. Jeżeli decydujesz się na rozpoczęcie zdrowej diety, a Twój partner lub partnerka uwielbiają jeść pizzę, poproś ich aby w Twojej obecności postarali się wybrać zdrowsze dania. Może tym samym uda Ci się również i ich nauczyć zdrowych nawyków? Warto także mieć pod ręką wartościowe przekąski, np. jabłko czy baton proteinowy Herbalife – wtedy łatwiej jest uniknąć pokusy zjedzenia czegoś niezdrowego.

5. Szukaj motywacji w samej sobie

W realizowaniu postanowień i celów, ważne jest, aby była to nasza decyzja, a nie podyktowana panującą modą lub presją otoczenia. W przeciwnym razie będziemy bardzo podatni na opinię innych – każda ich uwaga lub krytyka sprawi, że nasza motywacja może zniknąć. Motywacja zewnętrzna jest ważna dopiero wtedy, kiedy zaczyna nam brakować tej wewnętrznej.
Pamiętaj również o drobnym nagradzaniu siebie. Niech to będą rzadkie, ale istotne gratyfikacje za każdym razem, gdy minie kolejny dzień wytrwania w noworocznym postanowieniu.

Aby otrzymywać najświeższe informacje od Herbalife Nutrition, śledź fan page oraz odwiedzaj nutriportal.pl