Aktualnosci

Przedsiębiorcze matki to superbohaterki. To kobiety, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Nie boją się wyzwań i śmiało dążą do realizacji swoich celów, spełniania marzeń. Rozwijają się zawodowo, a jednocześnie nie rezygnują z bycia zaangażowanym rodzicem. To matki swojego sukcesu! Dla takich kobiet organizujemy Konferencję Przedsiębiorczej Mamy. Robimy to po to, aby pokazać, że w mamach drzemie ogromny potencjał.

Przedsiębiorcza mama – kobieta z supermocą

Czy łatwo jest prowadzić biznes będąc matką? Niełatwo. To zadanie, którego wykonanie wymaga wiele wysiłku, samozaparcia i energii. Wyzwania, które stoją przed przedsiębiorczą mamą są ogromne. Nieprzewidziane zdarzenia, na które nie mają wpływu, nieregularny tryb pracy, zmęczenie to tylko niektóre z nich.

Jednak wiele kobiet świadomie wybiera właśnie taką drogę zawodową. Dlaczego? Bo prowadzenie własnego biznesu to niezależność oraz możliwość realizowania swoich pasji. Co więcej, łączenie życia zawodowego z prywatnym jest łatwiejsze, kiedy samemu ustala się godziny swojej pracy. Przedsiębiorcze mamy doskonale udowadniają, że można robić biznes po swojemu. Jedyne, czego potrzebują, to wsparcia.

Konferencja Przedsiębiorczej Mamy

To właśnie dla przedsiębiorczych mam, kobiet superbohaterek, tworzymy nasz projekt Klub Przedsiębiorczych Mam. Po roku pracy na rozwojem Klubu możemy powiedzieć – mamy to. KPM z lokalnej inicjatywy stał się ogólnopolską siecią Klubów Przedsiębiorczych Mam. Sukces ten ma wiele matek, ale najważniejszymi są uczestniczka naszych spotkań. Chcemy hucznie świętować ten sukces i dlatego zapraszamy wszystkie przedsiębiorcze mamy na Konferencję Przedsiębiorczej Mamy „Zostań Matką swojego sukcesu”! Odbędzie się 26 listopada w całości online, aby każdy mógł wziąć w niej udział w bezpieczny sposób, bez względu na to, gdzie wtedy będzie.

Chcemy pokazać, że biznesy prowadzone przez mamy to poważne biznesy o szerokim zasięgu. Widzimy, jak kobiety bardzo angażują się w rozwój swoich firm, ile wkładają w to siły i energii. Wiemy, że podchodzą do tego poważnie i profesjonalnie. My wiemy, że kobiety mają tę moc. Niech inni też to zobaczą.

Konferencja Przedsiębiorczej Mamy ma służyć kobietom, które chcą rozwijać się zawodowo, po swojemu, jednocześnie nie rezygnując z bycia zaangażowanym rodzicem. Chcemy pokazać, na realnych przykładach, że tworzenie biznesu po swojemu, z dzieckiem przy boku, choć wymagające i pełne niespodzianek, jest możliwe i co ważne, jest w pełni profesjonalne.

Nazwa wydarzenia: Konferencja Przedsiębiorczej Mamy

Data: 26 listopada 2020 roku, w godzinach 10:00–14:00.

Miejsce: Profil KPM https://www.facebook.com/KlubPrzedsiebiorczychMam

Do kogo skierowana jest konferencja?

Ta konferencja jest dla kobiet, które chcą wziąć sprawy w swoje ręce. Kierujemy ją do kobiet, które:

  • są na urlopie macierzyńskim lub wychowawczym i chcą zmienić coś w swoim życiu zawodowym,
  • myślą o zmianie pracy,
  • stoją przed podjęciem decyzji o założeniu własnej firmy,
  • prowadzą swoją firmę, ale nie mają pomysłu, jak ją rozwinąć,
  • myślą o rozwoju zawodowym, ale nie chcą rezygnować z bycia zaangażowaną mamą,
  • chcą poznać inne mamy, które są w podobnej sytuacji,
  • chcą zainspirować się historiami mam, które osiągnęły sukces w biznesie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Konferencja będzie transmitowana na żywo w formie live. Aby otrzymać nagranie z konferencji, można zapisać się na listę: https://app.evenea.pl/event/konferencjaprzedsiebiorczejmamy/

PLAN KONFERENCJI

- przywitanie przez przedstawicielki Fundacji Rodzic w Mieście

10:05 - 10:15 - Stawiaj na niezależność! - Katarzyna Wilkołaska-Żuromska, Pełnomocniczka Prezydenta m.st. Warszawy do spraw kobiet

10:15 - 10:20 - wystąpienie przedstawicielki Krajowej Izby Gospodarczej

10:20 - 10:25 - Weronika Najda, Z-ca dyrektora Narodowego Instytutu Wolności

10:25 - 10:30 - wystąpienie partnera strategicznego

10:30 - 10:55 - Niezłomność w wydaniu matki - rozmowa z kandydatką na Rzeczniczkę Praw Obywatelskich Zuzanną Rudzińską-Bluszcz

11:00 - 11:30 - Lepszego momentu nie będzie! Dawka motywacji z przepisami prawa - wykład ekspercki Katarzyna Łodygowska Matka Prawnik - będzie na Targowej

11:30 - 12:30 - Najlepszym wsparciem dla kobiety jest druga kobieta - panel z liderkami Klubu Przedsiębiorczych Mam: Halina Bernatt, Anna Rykała, Anna Chomiak, Agnieszka Łukomska, Paulina Wronecka, Agnieszka Kowalczyk, Sylwia Tazbir, Lucyna Seretny.

12:35 - 13:25 - Prowadzenie biznesu z dzieckiem przy boku - blaski i cienie - panel z mamami, które z sukcesem prowadzą własne biznesy: Katarzyna Płaza Piekarzewska - Położna Kasia, Dominika Wójcicka - Baby muka , Aleksandra Piotrowska - Karmiuszka, Ewa Harassek - Boomy, Agnieszka Oleszczuk - 24hugs.pl

13:25 - 13:55 - Kobieca pewność siebie - wykład ekspercki, Magda Macyszyn, coach, współzałożycielka Klubu Przedsiębiorczych Mam

13:55 - 14:00 - Podziękowania i zakończenie konferencji

Organizatorzy: Klub Przedsiębiorczych Mam, Fundacja Rodzic w mieście, Narodowy Instytut Wolności

Patroni: Prezydent m.st. Warszawy, warszawa.ngo.pl, Centrum Kreatywności Targowa

Partner Strategiczny: Drogerie Hebe

Partner Główny: mubi.pl


Projekt Klub Przedsiębiorczych Mam sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020.

Klub Przedsiębiorczych Mam to ogólnopolska społeczność kobiet, które prowadzą własny biznes lub planują jego założenie. Powstał po to, aby wspierać kobiety, które chcą rozwijać się zawodowo, jednocześnie nie rezygnując z bycia zaangażowanym rodzicem. Do tej pory spotkania odbywały się na żywo, teraz przeniosły się także do sieci. Spotykamy się już w 24 miastach na terenie 16 województw.

Klub Przedsiębiorczych Mam jest projektem fundacji Rodzic w mieście