Uroda

Poznaj jedną z najchętniej wybieranych technik przedłużania i zagęszczania rzęs. Czym różni się od kępek? Dzięki rzęsom 1:1 możesz liczyć na długotrwały efekt, komfort i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Piękne rzęsy - romantyczne, pełne uroku spojrzenie

Kobiety na całym świecie wiedzą, że ich spojrzenie ma ogromną moc. Oczy przykuwają największą uwagę w naszej twarzy, dlatego podkreślamy ich piękno, staramy się uwydatnić to, co w nich najbardziej atrakcyjne. W większości przypadków skupiamy się na rzęsach. Mocniej zaakcentowane, wydłużone, pogrubione, przyciemnione sprawiają, że oko wydaje się większe, bardziej otwarte. Pierwsza mascara powstała już w 1860 roku i od tego czasu tuszowanie rzęs stało się ogromnie popularne, dla wielu kobiet wręcz obowiązkowe przed każdym wyjściem z domu. Niestety codzienne wykonywanie makijażu ma swoje wady. Wymaga czasu, którego rano zwykle brakuje, tusz rozmywa się w przypadku kontaktu z wilgocią, potem, łzami, a zmywanie go obliguje do tarcia delikatnej skóry wokół oczu, która szybko traci elastyczność. Tu z pomocą przychodzą takie rozwiązania jak rzęsy 1 do 1.

Na czym polega przedłużanie rzęs 1:1?

Kosmetologia w ostatnim czasie bardzo szybko posuwa się naprzód. Niektóre kobiety z radością korzystają z możliwości, których jest coraz więcej, ale są i takie, które do nowinek podchodzą z dystansem. Jeżeli należysz do tych, które marzą o pięknej firanie rzęs niezależnie od pory dnia i nocy, ale lubisz oszczędzać czas wszędzie, gdzie to możliwe i szanujesz swoją wygodę, koniecznie powinnaś wypróbować sztuczne rzęsy. Boisz się przesadzonego efektu? Wybierz rzęsy 1 do 1. Kosmetyczka precyzyjnie doczepi ci pojedyncze włoski w taki sposób, by efekt prezentował się bardzo naturalnie. Na 1 prawdziwą rzęsę przypada tu 1 syntetyczna o odpowiednio dobranej długości, grubości i skręcie. To doskonała metoda na subtelne przedłużenie oraz zagęszczenie rzęs w celu uzyskania wyrazistego, przyciągającego uwagę spojrzenia.

Rzęsy metodą 1 do 1 - modelowanie oka

Doświadczona stylistka rzęs dzięki tej technice może sprawić, że twoje oko nabierze pożądanego, regularnego kształtu, jego kąciki będą bardziej uniesione, dając efekt kociego oka, może też ukryć opadającą powiekę lub poprawić symetrię. Przed przystąpieniem do zabiegu konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego wywiadu oraz ocena anatomicznej budowy oka. Dzięki temu kosmetyczka ustali, w jaki sposób dopasować rzęsy, by uzyskać odpowiedni rezultat. Dobra stylistka każdą klientkę traktuje indywidualnie, słucha jej i dąży do zrealizowania jej potrzeb.

Różnica między rzęsami 1:1 a kępkami rzęs

Najważniejszą różnicą jest to, że rzęsy metodą 1 do 1 przyczepiane są do twoich naturalnych włosków, z kolei kępki podobnie jak rzęsy na pasku klei się bezpośrednio do skóry powieki. To dlatego pierwsza z tych metod, choć wymaga więcej pracy, precyzji i czasu, utrzymuje się znacznie dłużej. Takie rzęsy można nosić kilka tygodni. Cykl życia naturalnej rzęsy trwa ok. 6-8 tygodni, a wraz z nią wypada syntetyczna. Należy jednak pamiętać, że nie znamy wieku włosków podczas mocowania syntetycznych, więc zakłada się, że chcąc utrzymać trwały efekt, należy powtarzać zabieg co około 3-4 tygodnie.

Kępki rzęs to dobre rozwiązanie jednorazowe, na ważne wyjście, imprezę i najlepiej jest je zdjąć tuż po powrocie do domu. Niektóre kobiety noszą je przez kilka dni, lecz wiąże się to z pewnym ryzykiem. W miejscu klejenia może się zbierać pot, brud, kurz, stanowiąc pożywkę dla mikroorganizmów, które w konsekwencji wywołują nieprzyjemne stany zapalne.

Rzęsy 1:1 to także bardziej naturalny wygląd z uwagi na kształt pojedynczych włosków. Zwężają się one ku górze, tak jak te, z którymi się urodziliśmy. Rzęsy w kępkach z reguły mają taką samą średnicę na całej długości.

Czy są przeciwwskazania do zabiegu zagęszczania rzęs 1 do 1?

Bardzo ważne jest, by gabinet kosmetyczny, w którym wykonywany jest zabieg zagęszczania rzęs 1:1, uświadomił klientkę o przeciwwskazaniach. Wśród nich znajdują się: łysienie plackowate, schorzenia oczu (gradówka, jęczmień, zapalenie spojówek), trichotillomania (zaburzenie o podłożu psychicznym, w wyniku którego chory wyrywa sobie rzęsy), stan po chemioterapii (należy wstrzymać się do momentu, gdy włoski zaczną odrastać). Jeżeli dotyczy cię któryś z powyższych problemów, nie powinnaś decydować się na zabieg przedłużania, zagęszczania rzęs 1:1, ponieważ może nie przynieść pożądanych efektów lub zaszkodzić twoim naturalnym rzęsom.

Jeżeli chcesz oczarowywać spojrzeniem, rano oszczędzać czas na makijaż i zawsze wyglądać perfekcyjnie, koniecznie sprawdź, jak poczujesz się z rzęsami przedłużonymi metodą 1:1. Wybierz profesjonalny gabinet, w którym będziesz mieć pewność, że twoje bezpieczeństwo i oczekiwania są priorytetem.