Uroda

Wakacje rządzą się swoimi prawami. Na urlopie nierzadko możemy pozwolić sobie na nieco więcej swobody nie tylko w zakresie odpoczynku, ale również wtedy, gdy chodzi o wygląd. Dlatego teraz jest najlepszy moment na to, by wypróbować te trendy, na które nie pozwala surowa dyscyplina biurowa. Niezależnie od tego, czy spędzasz wczasy nad basenem w kurorcie, czy w ogródku działkowym, złote paznokcie będą pięknie mienić się w słońcu.

Błyszczący efekt można uzyskać na paznokciach kilkoma metodami. Zależnie od tego, na jakim jesteś etapie zaawansowania w nakładaniu hybrydy, możesz dobrać je zgodnie ze swoimi umiejętnościami. Złoty manicure wykonasz przy pomocy lakierów hybrydowych, żelu lub pyłku, a wszystkie potrzebne produkty znajdziesz w sklepie Cosmetics Zone.

Złoty lakier hybrydowy – którą wersję wybrać?

Klasyczny manicure hybrydowy to najprostszy sposób osiągnięcia złotych paznokci. Wszystko, czego potrzebujesz, to baza, top oraz lakier w wybranym kolorze. Ten ostatni dobierzesz idealnie do swoich preferencji, zarówno pod względem odcienia produktu, jak i grubości drobinek brokatu. Wielkość tych cząstek stanowi o efekcie, który może być bardzo wyrazistą kwintesencją stylu glamour lub też jego skromniejszą wersją.

Jeśli zdecydujesz się na półtransparentny lakier do hybrydy ze złotym brokatem, możesz nałożyć go na wybrany inny kolor i dopiero przykryć topem. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy nie chcesz ograniczać się do jednego odcienia. Podobny efekt, jednak z mniejszą ilością warstw, uzyskasz przy pomocy topu, który dostępny jest w wersji z drobinkami.

Jeśli możesz poszczycić się zdolnościami manualnymi, spróbuj złotego żelu SpiderGel, którym wykonasz oryginalne wzory na paznokciach. To produkt dla bardziej zaawansowanych, ale możesz być pewna, że nie spotkasz nikogo, kto będzie miał identyczny manicure.

Efekt lustra – jak to się robi?

Z pewnością spotkałaś się już z efektem lustra na paznokciach, który w ostatnich latach jest bardzo popularny wśród wielbicielek manicure’u. Być może zaskoczy cię fakt, że nie jest to klasyczny hybrydowy lakier do paznokci, a zasługa specjalnego pyłku wcieranego w warstwę lakieru. Ten produkt może być nakładany na dwa sposoby, zależnie od tego, jakiego topu używasz. W wersji „no wipe” delikatnie wetrzyj pyłek przy pomocy aplikatora w pierwszą warstwę utwardzonego topu. Następnie bardzo dokładnie pokryj paznokieć drugą warstwą tego samego topu i pamiętaj, by żadnej z nich nie przemywać cleanerem.

Jeśli natomiast używasz klasycznego topu, wklep pyłek w warstwę dyspersyjną lakieru, nałóż kolejną i utwardź w lampie UV. Dopiero na sam koniec zabiegu przemyj wszystko płynem odtłuszczającym. Jednak w tym przypadku nie uzyskasz efektu lustra, ale bardziej tradycyjne brokatowe wykończenie może być równie spektakularne.

Lakiery hybrydowe – pastelowe kolory czy czarny brokat?

Złoty to kolor słońca, dlatego nic nie pasuje do wakacji lepiej niż ten kolor. Jeśli jednak nie do końca dobrze się z nim czujesz, masz do wyboru inne możliwości uzyskania błyszczącego efektu. Warto zwrócić uwagę na głębokie odcienie granatowych czy fioletowych brokatów lub jeden z najgorętszych trendów, czyli czarne drobinki zatopione w pastelowym lakierze. Możesz być pewna, że taki manicure będzie wyjątkowy, gdziekolwiek się pojawisz.

Brokat niejedno ma imię i jesteśmy pewni, że nasze propozycje przypadną ci do gustu. Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad wyborem ulubionego odcienia, zajrzyj np. do wspomnianego sklepu, gdzie wybór produktów jest naprawdę szeroki. Ceny lakierów hybrydowych do paznokci są bardzo przystępne, a wakacyjna wyprzedaż trwa w najlepsze.