Ciąża i Macierzyństwo

Parki rozrywki w Polsce cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. To nic dziwnego – trudno o miejsca, które dostarczają tyle radości nie tylko dzieciom, ale i ich rodzicom. Problemem może być jedynie… wybranie odpowiedniego obiektu. Dlatego przygotowaliśmy dla ciebie zestawienie kilku najlepszych parków – zapoznaj się z nimi i wybierz atrakcję, która wzbudza twoje największe zainteresowanie.

Parki rozrywki sprawdź, gdzie możecie się świetnie bawić!

Parki rozrywki w Polsce: Energylandia

Trudno byłoby chyba wymienić kogoś, kto nie słyszał o tym najsłynniejszym parku rozrywki w Polsce. Obiekt imponuje swoją wielkością – to aż 35 hektarów obszaru wypełnionego licznymi atrakcjami. W Energylandii jest aż, uwaga, 75 obiektów!

Jest to z całą pewnością największy i najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce, który ze względu oddzielne strefy posiada ofertę zarówno dla małych dzieci i dużych dzieci oraz... dla dorosłych. Atrakcje w tym parku gwarantowane są dla każdego członka rodziny.

O tym, że jest to wyjątkowe, przeznaczone dla całych rodzin miejsce, świadczy fakt, że jest ono podzielone na kilka obszarów. Bajkolandia to miejsce, w którym świetnie będą bawić się najmłodsze dzieci. Znajdą tu nie tylko bezpieczne urządzenia, ale także postaci z ulubionych animacji. Jest Strefa Familijna, w której pojawiają się atrakcje dla wszystkich członków rodziny, Strefa Ekstremalna – tam bawią się ci, którzy uwielbiają adrenalinę i strach, w końcu jest i Water Park (strefa imitująca tropikalną wyspę) oraz Smoczy Gród – wyjątkowe miasteczko, w którym wszyscy członkowie rodziny przeniosą się do świata fantazji.

Ponadto warto wymienić kino 7D, dwa teatry oraz dwa amfiteatry. Krótko mówiąc – jest co robić!

Ceny biletów:

Bilet normalny: 129 złotych

Bilet ulgowy: 79 złotych

Adres: Al. 3 Maja 2, 32-640 Zator, woj. Małopolskie.

Przeczytaj również: hotele dla rodzin z dziećmi

Parki rozrywki w Polsce: Zatorland

Choć Zatorland właściwie sąsiaduje z Energylandią, to całkowicie inny obiekt. Docenią go szczególnie rodzice, którzy lubią edukować swoje dzieci poprzez zabawę, a także same maluchy, które są ciekawe dinozaurów i wszystkich strasznych stworzeń, które zamieszkują lub zamieszkiwały nasz świat.

W Zatorlandzie są aż cztery parki tematyczne. Po pierwsze, mamy Park Ruchomych Dinozaurów. To jedno z największych tego typu obiektów nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie. Dzieci będą mogły obejrzeć świetnie odwzorcowane dinozaury, które nie tylko wydają dźwięki, ale też się poruszają. Po drugie, jest tu fascynujący Park Owadów, urzekający Park Mitologii oraz lunapark.

Dwa tak niesamowite obiekty wyraźnie wskazują na to, w której części Polski znajdziemy najbardziej interesujące parki rozrywki. Małopolska to po prostu królestwo świetnej zabawy.

Ceny biletów:

Bilet normalny: 59,90 złotych

Bilet ulgowy: 49,90 złotych (w ofercie jest też dużo zniżek oraz pakietów)

Adres: ul. Parkowa 7, 32-640 Zator, Małopolskie

Parki rozrywki w Polsce: Adrenalina Park

Tym razem propozycja dla aktywnych rodzin – niesamowity park, w którym można spalić tysiące kalorii, doskonale się przy tym bawiąc. Jeżeli masz wrażenie, że twoje dzieci to chodzące kule energii, to nic nie uszczęśliwi ich tak bardzo, jak właśnie wizyta w Adrenalina Park.

Wśród atrakcji, które dostępne są na miejscu, należy wymienić fantastyczny park linowy, tyrolkę, segway, zorbing, quady, łucznictwo, strzelnicę, paintball, minirafting oraz liczne gry zespołowe. To miejsce, w którym nie istnieje słowo „nuda”. Co równie ważne – poszczególne obiekty znajdują się w niesamowitych, urzekających okolicznościach przyrody.

Przy wejściu nie płaci się za bilet – płatne są tylko poszczególne atrakcje.

Adres: Sokolniki, 55-080 Kąty Wrocławskie

Parki rozrywki w Polsce: Bałtowski Kompleks Turystyczny Bałtów

Bałtowski Kompleks Turystyczny to idealne miejsce na wycieczkę dla rodzin z dziećmi. Jest tu część edukacyjna, park dinozaurów, niesamowite zoo (safarii) oraz park rozrywki. Dzieci będą tu zachwycone, rodzice również.

Miejsce to znane też jako JuraPark Bałtów – to właśnie park jurajski był bowiem pierwszą częścią obiektu. Obecnie oferta jest o wiele większa. Oprócz dziesiątek superrealistycznie odwzorcowanych gadów z prehistorii, w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym można też udać się do Zwierzyńca (Parku Safari), imponującego Parku Rozrywki, Wioski Czarownic, Prehistorycznego Oceanarium, Parku Miniatur, Wiejskiej Zagrody oraz Pszczelego Skansenu. Na rodziny czeka również ośrodek jazdy konnej, liczne atrakcje wodne, a nawet kino 5D.

Podsumowując – jeśli interesują cię naprawdę świetnie zorganizowane, wielotematyczne i zapewniające atrakcje na najwyższym poziomie parki rozrywki dla dzieci, to nie możesz nie pojawić się w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym.

Uwaga! Ceny zależą od wybranego pakietu.

Adres: ul. Bałtów 8a, 27-423 Bałtów, woj. świętokrzyskie

Parki rozrywki w Polsce: Aquapark Reda

Jesteście rodziną, która uwielbia wodę i wszystko, co z wodą związane? Interesują was przed wszystkim te parki rozrywki, które umożliwiają długie godziny zabawy na wodnych zjeżdżalniach i obserwowanie wodnych zwierząt? Uwielbiacie aktywne formy rozrywki? W takim razie koniecznie musicie odwiedzić Aquapark Reda.

Czekają na was następujące atrakcje:

  • Castle Pool – wielki basen, na środku którego stoi gigantyczny, morski potwór, i w którym z wielkiego, bo aż 400-litrowego wiadra wylewa się woda,
  • Shark Slide, czyli najbardziej niesamowita zjeżdżalnia na świecie – dziecko zjeżdża w tunel, w którym może obserwować… prawdziwe rekiny,
  • Pirate Bay – pełen atrakcji basen dla najmłodszych,
  • Family Slide: niesamowita zjeżdżalnia – szeroka na 3 metry i długa na 48 metrów,
  • Water Slides – czyli porcja adrenaliny dla odważnych,
  • River Expedition: ponad 300-metrowa wodna ścieżka, obfitująca w atrakcje różnego rodzaju (idealna dla małych piratów),
  • Volcano – jacuzzi aż dla 24 osób.

To wciąż nie wszystko. W Aquapark Reda znajdziesz też bogatą ofertę SPA. Możesz pójść do jednej z kilku saun, do łaźni, do groty lodowej, schładzającej bani czy wypożyczalni, możesz też zamówić sobie masaż. Trudno byłoby znaleźć wodny park rozrywki w Polsce, który byłby konkurencyjny dla tej oferty.

Ceny: ceny biletów zależą od tego, jak dużo czasu chcemy spędzić w aquaparku. Dla przykładu bilet normalny 3-godzinny kosztuje 35 złotych, bilet ulgowy – 30 złotych. Można także korzystać ze zniżek dla rodzin.

Adres:

AQUAPARK REDA ul. Morska 5 84-240 Reda

Parki rozrywki w Polsce: Inwałd Park

Nie wiesz do końca, na co właściwie macie ochotę? Zajrzyj do Inwałd Parku. Wspaniałe miejsce, które łączy w sobie aż pięć parków tematycznych. Co konkretnie tu znajdziecie?

Park Miniatur

Jeśli zabierzesz dziecko do Parku Miniatur, będzie ono mogło nie tylko świetnie się bawić, ale także uczyć. W obiekcie znajdują się miniaturowe budowle  całego świata – od Meksyku, przez Francję, po Chiny. Wszystko z dbałością o najmniejsze detale – nie ma szans, abyście nudzili się choćby przez minutę.

Dinolandia

Kolejka Pirat, Kule Wodne, Plac Zabaw, Strzelanie z Łuku, Most nad Dinolake, Armatki, Euro Bungee, Jaskinia Tajemnic, Golf, Park Linowy oraz oczywiście sam Park Dinozaurów – wszystko to znajdziecie w Dinolandii. Zabawa na kilka godzin!

Park Średniowiecze

Atrakcje nie tylko dla dzieci, ale też dla rodziców – oto, za co kochamy najlepsze parki rozrywki. W Parku Średniowiecze znajdziesz średniowieczny zamek, średniowieczną osadę, a do tego… krainę ruchomych smoków!

Ogród Jana Pawła II

Niesamowita atrakcja, którą docenią przede wszystkim rodzice. To wieża widokowa, z której widać obraz Jana Pawła II, namalowany za pomocą… tysięcy kwiatów i krzewów.

Mini Zoo

Idealne miejsce dla wszystkich miłośników zwierząt – małych i dużych.

Ceny zależne są od wybranej atrakcji.

Adres:  ul. Wadowicka 169 34-120 Inwałd

Parki rozrywki w Polsce: Legendia – śląskie wesołe miasteczko

Legendia to park rozrywki dla dzieci, który podzielony jest na dwie części. W pierwszej znajdują się obiekty takie jak karuzele, dmuchane zamki, prawdziwy gabinet krzywych zwierciadeł, emocjonujący Circus Hoppala, karuzele – herbatki, pociągi, cyclodrom, wodna zjeżdżalnia i wiele, wiele innych. Należy zauważyć, że w tym parku każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno maluszki, jak i dorośli poszukujący porcji adrenaliny.

Druga część to Jama Bazyliszka, czyli bolidy, game roomy, dmuchane zamki oraz serwujące pyszne jedzenie bistro. Jedno jest pewne – dzień w Legendii to gwarancja wspaniałych wrażeń i wspomnień na wiele lat.

Ceny zależne są od wieku oraz czasu, który chcemy spędzić na atrakcjach. Warto wiedzieć, że ofercie są także bilety rodzinne.

Adres: Śląskie Wesołe Miasteczko Sp. z o.o. Plac Atrakcji 1, 41-501 Chorzów

Parki rozrywki w Polsce: Majaland Kownaty

Jeżeli jesteś mamą malucha lub maluszków, to zdecydowanie powinnaś odwiedzić Majaland w Kownatach. Jakie atrakcje czekają na waszą rodzinę?

Dyskoteka

Pozwól swojemu dziecku zatańczyć z prawdziwą Mają oraz jej przyjaciółmi.

Farma Heidi

Jeśli twoja pociecha kocha zwierzątka, to z pewnością będzie zachwycona, gdy przez chwilę będzie miała okazję się nimi zająć

Karuzela kwiatów

Czyli niesamowita karuzela w wyjątkowej scenerii – bezpieczna i naprawdę piękna.

Ponadto są tu również: Karuzela Motyli, kulki, Las Zabaw, Miasteczko Samochodowe, Plac Zabaw, Rollercoaster dla dzieci, Szkoła Latania czy Tańcząca Fontanna.

Krótko mówiąc – cała masa atrakcji, które zachwycą każde dziecko.

Ceny zależą od wieku, w ofercie są też liczne pakiety.

Adres: Kownaty 17, 66-235 Kownaty

Parki rozrywki w Polsce: Rabkoland

Parki rozrywki dla dzieci cieszą się różnymi opiniami, jednak Rabkoland zbiera tylko te najlepsze. To wyjątkowe miejsce, pełne niesamowitych atrakcji dla całej rodziny. Jest tu między innymi Machinarium (karuzela, którą pokocha każde dziecko), Wieża Duch Duch, Strzelające Gejzery, Safari Train, Dolina Trzmiela – atrakcje dla maluszków, fantastyczna Strefa Cyrkowa oraz barwna i zachwycająca Wioska Wikingów. Po całych godzinach fantastycznej zabawy będziecie mogli posilić się w restauracji (serwowane są pyszne zupy, pierogi i naleśniki) oraz odwiedzić Muzeum Orderu Uśmiechu. Na sam koniec warto wziąć udział w zawodach – Mistrzostwa w Dojeniu Sztucznej Krowy czy w Dmuchaniu Gumy do Żucia zapewnią wam okazję do zrobienia fantastycznych zdjęć, a w gratisie dostaniecie cudowne wspomnienia na wiele lat.

Cennik zależny jest od wieku (lub wzrostu) wchodzących. W ofercie są także bilety zniżkowe dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.