Książki i Filmy

Błyskotliwa, szczera i chwytająca za serce. Najnowsza książka Helen Hoang, autorki docenionego przez miliony czytelniczek na całym świecie „Więcej niż pocałunek”, to podnosząca na duchu, przezabawna powieść o miłości, która przekracza wszelkie granice. Helen Hoang przekonuje w niej, że czasem w szczęście trzeba po prostu uwierzyć. „Test na miłość” na polskim rynku ukaże się 25 marca.

Dwudziestosześcioletni Khai cierpi na zaburzenia autystyczne. Jego głównym problemem jest brak zdolności do odczuwania głębszych emocji. Mama chłopaka postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć synowi idealną kandydatkę na żonę. Wkrótce na swojej drodze dość przypadkowo spotyka Esme, której proponuje zostanie „próbną” narzeczoną jej syna. Dziewczyna początkowo się waha, ale w końcu uznaje, że to dla niej jedyna szansa na lepszą przyszłość.

Uwiedzenie Khaia okazuje się jednak nie lada wyzwaniem. Starania Esme nie przynoszą pożądanych efektów, a chłopak wydaje się nieczuły na jej zaloty. Khai ceni sobie rutynę i ustalony porządek, a narzucona przez matkę narzeczona wprowadza w jego życie niepotrzebny chaos. Chłopak nie ma wiele czasu, żeby wreszcie zrozumieć, jak działa jego serce. Inaczej Esme wróci do domu na drugi koniec świata. Czy dwoje nieznajomych może stworzyć udany związek? Czy małżeństwo aranżowane okaże się receptą na szczęście? Jak zachowa się Khai, gdy pozna sekret, którego strzeże dziewczyna?

Inteligentnie napisana, szczera i bardzo romantyczna. „Test na miłość” to najnowsza powieść Helen Hoang, której debiut zwyciężył w plebiscycie na najlepszą książkę roku największego portalu literackiego na świecie – Goodreads Choice Awards. „Więcej niż pocałunek” w głosowaniu internautów okazał się lepszy od powieści E.L. James, autorki „Pięćdziesięciu twarzy Greya” czy uważanej za mistrzynię literatury kobiecej Colleen Hoover. Tym, co urzeka czytelniczki w książkach Hoang, jest jej niezwykła umiejętność ukazywania emocji i chemii między bohaterami. Na uznanie zasługuje również oryginalna fabuła, która w połączeniu z odważnymi scenami erotycznymi, odrobiną humoru i wiarygodnie skonstruowanymi postaciami stanowi świeżą i niepowtarzalną mieszankę. Zagraniczne recenzje zachwyconych czytelniczek oraz nominacja w plebiscycie Goodreads Choice Awards zdają się jednoznacznie wskazywać, że „Test na miłość” powtórzy spektakularny sukces debiutu, który wkrótce doczeka się ekranizacji.

Helen Hoang – amerykańska pisarka. Jest nieśmiałą osobą, która nie lubi dużo mówić. W 2016 zdiagnozowano u niej zespół Aspergera, co zainspirowało ją do napisania powieści „Więcej niż pocałunek”, która zdobyła nagrodę czytelników portalu Goodreads dla najlepszej książki, znalazła się w Top 100 książek Amazona i Top 50 „Washington Post” w 2018 roku. „Test na miłość” to jej druga powieść, która w Stanach Zjednoczonych również szybko zyskała status bestsellera. Helen Hoang obecnie mieszka w San Diego, w Kalifornii, z mężem, dwójką dzieci i jedną rybką.