Książki i Filmy

Przedstawiamy nowości wydawnicze z wydawnictwa Insignis. Oto trzy tytuły, które ukażą się w maju: John Clees - "Kreatywność Krótki i optymistyczny poradnik", "Tekst" Dmitrij Glukhovski oraz "Jeszcze mnie widzisz" Chrisa McGeorge'a.

John Clees - Kreatywność Krótki i optymistyczny poradnik

premiera 5 maja

To książka znanego i cenionego Johna Cleese’a. Współtworzył legendarną grupę komediową Monty Pythona, współtworzył serial komediowy Hotel Zacisze, Rybka zwana Wandą, Lemur zwany Rollo. Występował też w wielu innych filmach od Jamesa Bonda po Harry’ego Pottera.

 

Jeden z mitów na temat kreatywności mówi, że trzeba się z nią urodzić. To nie prawda. Każdy może być kreatywny. I takie zdanie na ten temat ma autor, w swojej książce przekonująco pokazuje, jak to osiągnąć. Korzystając ze swojego bogatego pisarskiego doświadczenia, dzieli się spostrzeżeniami dot. procesu twórczego i radzi, jak rozbudować w sobie kreatywne myślenie w dowolnej dziedzinie.

 

"Tekst" Dmitrij Glukhovski

Już 5 maja ukaże się wznowienie bestsellerowej powieści Dmitrija Glukhovskiego „Tekst”. Autora bestsellerów Metro 2033, Futu.re, Czas zmieszchu oraz zbioru opowiadań Witajcie w Rosji. „Tekst to proza w stylu thrillera, kryminału, noir i dramatu. To opowieść o starciu pokoleń, niemożliwej miłości i niesprawiedliwej karze. Jej akcja rozgrywa się we współczsesnej Moskwie i na jej przedmieściach.

Powieść została zekranizowana. Dmitrij Glukhovsky (napisał scenariusz na podstawie swojej książki) otrzymał prestiżową nagrodę Rosyjskiej Akademii Sztuki Filmowej „Nika".

 

Jeszcze mnie widzisz

premiera 19 maja

Kryminał CHRISA MCGEORGE'A. To nowa powieść autora thrillera Zgadnij kto?

Sześć osób i pies wpłynęło do Tunelu Standadge - to najdłuższy podziemny kanał w Anglii . Wypłynęła tylko jedna - Matthew…    Przypadek „szóstki ze Standedge” nie został nagłośniony w ogólnokrajowych mediach. Policyjne śledztwo wykazało, że prawdopodobnie Matthew zabił swoich przyjaciół, ukrył gdzieś ich zwłoki, a następnie wrócił na łódź, pozacierał ślady i uderzeniem w głowę pozbawił się przytomności… Matthew siedzi w więzieniu… ale uparcie twierdzi, że jest niewinny.

Robert Ferringham opłakuje swoją zaginioną żonę, Samanthę. Gdy Matthew prosi go o pomoc w swojej sprawie i obiecuje informacje o Sam, Robert nie ma wyboru i musi się w to zaangażować. Ale czy może ufać Matthew? I jak rozwikła tę nierozwiązywalną zagadkę? W zał. jest news gdzie jest trochę więcej informacji

Tematy: