Aktualnosci

XXV Aukcją Nowej Sztuki zamkniemy letni sezon wyjazdowy w Domu Aukcyjnym Art in House. Mamy nadzieję, że i tym razem Sopot powita nas gorącą atmosferą, która na czas licytacji przeniesie się do Dworku Sierakowskich. Właśnie tam, 4 sierpnia 2018 roku o godz. 19:30 będzie można wylicytować aż 88 malarskich i rzeźbiarskich dzieł sztuki. Wśród nich znajdą się m.in. gigantyczna ośmiornica Wojtka Brewki, Madonna odziana w szaty od Yves Saint Laurenta autorstwa Borysa Fiodorowicza oraz pomarańczowe tulipany Edwarda Dwurnika.

Bazując na naszych obserwacjach, zauważamy, że często to okoliczności przyrody stanowią dla artystów dużą podpowiedź w kwestii tematu. Tak jest i tym razem: morskie motywy dostrzeżemy u Ilony Herc, Magdy Kępki, Tomasza Kosteckiego, Mariusza Zdybała, Andrzeja Wrońskiego, Pawła Gładkowa, Inez White, czy Joanny Sułek-Malinowskiej.

Wiele naszych artystów pozostaje w onirycznych, surrealistycznych klimatach. Odkryją je państwo w pracach Aleksandra Yasina, Dominika Balcerzaka, Malwiny de Brade, Marysi Jagłowskiej, Małgorzaty Rukszan, Anny i Pawła Oleszkiewiczów, Martyny Mączki, Katarzyny Orońskiej, Małgorzaty Piątek-Grabczyńskiej, Grzegorza Skrzypka oraz Mariusza Zdybała.

Gra z tradycją artystyczną widoczna jest szczególnie silnie u Andrejusa Kovelinasa, który w oknach swego relikwiarza umieszcza piękne kobiety. Sylwia Perczak przenosi nas w świat bizantyjskich fresków, Michał Janicki znów ożywi holenderski pejzaż; Katarzyna Kałdowska odkryje przed nami swoją fascynację Williamem Turnerem, Kamil Stańczak weźmie na warsztat barokowy portret dworski, a Śnieżana Vitecka ukaże rusińską baśniowość.

Czy ciężki klimat wpisze się w słoneczną aurę? W sztuce wszystko jest możliwe, dlatego liczna grupa naszych artystów zdecydowała się na taki wybór. Pod tym względem z pewnością zwrócą Państwo uwagę na Annę Kmitę, Emila Gosia, Wojciecha Pelca, Piotra Trusika i Klaudię Chomę.

Z rzeźbą powraca niezastąpiona grupa tajemniczych postaci Arka Szweda, garbuski Anny Starowoitowej, grecko-archaiczne inspiracje Jacka Opały oraz cielesna struktura Aleksandry Koper.

W dzień poprzedzający aukcję, odwiedźcie Dworek Sierakowskich w celu obejrzenia wystawy przedaukcyjnej. Zobaczycie na niej wszystkie prace z sierpniowego katalogu, które dopiero na żywo ukażą się wam w pełnej krasie.

Nie możecie osobiście uczestniczyć w aukcji? Nic straconego! Licytacja będzie również możliwa przez telefon (skontaktujcie się z nami wcześniej pod numerem +48 510 211 410) lub za pośrednictwem portalu OneBid. Cała oferta aukcyjna wraz z dokładną instrukcją licytacji dostępne są pod adresem www.artinhouse.pl

Zapraszamy!

XXV Aukcja Nowej Sztuki

4 sierpnia 2018, godz. 19:30

Dworek Sierakowskich

Ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot