Hotel dla Kobiet

Jeśli uważasz, że wszystkie hotele (pomijając kwestie standardu), to właściwie jedno i to samo, to mamy dla ciebie nowinkę – zdecydowanie tak nie jest! Istnieją na świecie obiekty, o których być może jeszcze nie słyszałaś, a które zachwycają, dziwią, a czasem nawet szokują. Czy odważyłabyś się przespać w jednym z nich?

1.    Tree Hotel, Hardas, Szwecja

Ten niesamowity hotel znajduje się w miejscowości Hardas w Szwecji. Śmiało można stwierdzić, że jest to jeden z najbardziej niezwykłych obiektów na świecie. Nie chodzi jednak tylko o sam fakt, że „apartamenty” mieszczą się na drzewach, ale również o to, że wszystkie są od siebie różne.

W ofercie hotelu są 24 pokoje. Gdybyś chciała zarezerwować pobyt, mogłabyś wybrać na przykład apartament, którego wszystkie ściany zewnętrzne obłożone są lustrami – efekt jest fascynujący, to jak najpiękniejsza kryjówka wśród drzew. Inny „domek” to na przykład ten, który przypomina olbrzymie gniazdo ptaków. Jest i taki, który kojarzy się z kapsuła wyrzuconą przez UFO albo bardziej klasyczny, drewniany – ale o nietypowanym, owalnym kształcie.

Wszystkie apartamenty znajdują się od 4 do 6 metrów nad ziemią (wchodzi się do nich poprzez specjalne mostki albo drabiny) i gwarantują niesamowity relaks – położone są bowiem w samym środku przepięknego, dzikiego lasu.

Cena: od 2000 zł… za jedną noc.

2.    V8 Hotel Motorworld Region Stuttgart

To obiekt, który ucieszy każdą fankę motoryzacji. Znajduje się on w miejscowości Böblingen w Niemczech. Największą atrakcją hotelu jest wykorzystywanie starych części aut jako elementów pokojów, w tym łóżek – nie ma więc żadnych przeszkód, abyś spędziła noc w stylowym Cadillacu (albo jego fragmencie). Bardziej odważni klienci mogą też po prostu spać w garażu – oczywiście dopasowanym do potrzeb gości.

Naturalnie w tym miejscu nie chodzi tylko o sam nocleg. Będziesz mogła zapoznać się tutaj z historią motoryzacji czy wsiąść do któregoś ze stylowych aut w ogromnym korytarzu, który przywodzi na myśl luksusowy salon samochodowy.

Cena: od około 600 złotych za jedną noc.

3.    The Manta Resort, Pemba, Tanzania

Jeżeli wyjątkowo cenisz sobie niezwykłe doznania i nie boisz się wody, to nocleg w tym hotelu z pewnością stanie się jednym z twoich marzeń. Nie chodzi nawet o luksusowe noclegi w domkach na plaży, które firma także oferuje, ale o wyjątkowy domek, który po prostu… pływa. Co jednak najciekawsze, składa się on aż z trzech kondygnacji, w tym z pokoju znajdującego się pod samą wodą. Możesz więc zasypiać, obserwując podwodny świat – cudowne, prawda?

Oczywiście wiele osób obawia się o to, czy domek nie „odpłynie”. Spokojna głowa – znajduje się on w odległości 250 metrów od brzegu i jest bardzo dobrze zabezpieczony. Aby się do niego dostać, musiałabyś dopłynąć łódką.

Cena: Cena za jedną noc to około 6-7 tysięcy złotych.

4.    Woodlyn Park, Nowa Zelandia

To kolejny hotel, który śmiało można nazwać oryginalnym i nietuzinkowym – spodoba się przede wszystkim tym, którzy cenią sobie skrytość, kontakt z naturą oraz… są fanami Hobbita. W Woodlyn Park w Nowej Zelandii znajdziesz będziesz bowiem mogła przespać się w apartamentach, które są wbudowane w zbocze góry i odpowiednio zaaranżowane – można odnieść wrażenie, że to miejsce niemal żywcem przeniesione z powieści Tolkienowskich, tyle tylko, że nie będziesz miała potrzeby schylania się, aby wejść do apartamentu. Co jednak najlepsze, cały hotel mieści się na starej farmie, więc panuje tu niesamowity, sielski klimat. Zdecydowanie warto – niezależnie od tego, czy wspomnianą powieść cenimy, czy też nie.

Cena: Od około 500 złotych za jedną noc.

5.    Desert Lotus Hotel (pustynia Xiangshawan, Chiny)

Autor zdjęcia: By Nyx Ning, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56492541

Ten położony 500 kilometrów od Pekinu hotel zajmuje słuszne miejsce w naszym zestawieniu. Jest obiektem niezwykłym, ponieważ znajduje się nie gdzieś indziej, a na… pustyni. Nazwa nie jest przypadkowa – budynki (imitujące namioty, choć wcale nimi nie są) ułożone są w takim sposób, aby przypominały właśnie kwiat lotosu.

Oczywiście taka lokalizacja to i dość konkretne atrakcje – między innymi możliwość przejażdżki na wielbłądzie czy surfowanie po pustynnym piasku. Jeśli tylko miałabyś ochotę, mogłabyś w dowolnej chwili skorzystać z bogatej oferty SPA, do twojej dyspozycji byłby również basen. Naturalnie nie musisz obawiać się niekorzystnych temperatur – znajduje się tutaj nie tylko klimatyzacja, ale też takie udogodnienie jak WiFi.

Cena: od kilku tysięcy za jedną noc.

6.    Sun Cruise Hotel, Korea Południowa

Nasza kolejna propozycja to nocleg na statku. Niby nic dziwnego, ale statek ten nie pływa – to po prostu stojący budynek, który doskonale imituje statek wycieczkowy. Na specjalne uznanie zasługuje lokalizacja – obiekt mieści się bowiem na samym szczycie wzgórza. Gdybyś się zdecydowała – a warto, bo ceny nie są szokujące (w porównaniu do pozostałych), to do swojej dyspozycji będziesz miała naprawdę wiele przyjemnych udogodnień, między innymi otwarty basen.

Cena: Około 500 złotych za jedną noc.

Oczywiście, gdybyś chciała udać się na urlop na prawdziwy statek, to tutaj opisujemy luksusowe statki pasażerskie.

7.    Icehotel, Jukkasjärvi, Szwecja

To pierwszy i zdecydowanie największy hotel lodowy na świecie. Tak, to nie pomyłka – ten hotel został stworzony z najprawdziwszego lodu.

Najbardziej zdumiewający jest fakt, że jest to hotel sezonowy, czyli każdego roku topnieje, a potem zostaje odbudowany za pomocą specjalnie hodowanego, bardzo przezroczystego lodu. Co możesz tu robić? Wszystko! Przede wszystkim – spać na łóżku, które jest wyściełane skórami prawdziwych reniferów (oczywiście nie wszystkim przypada to do gustu). Możesz sączyć drinki z lodowych kieliszków, a jeśli tylko miałabyś ochotę – pomodlić się w kaplicy z lodu albo wziąć w niej ślub.

Jednym z najczęstszych pytań, odnoszących się do tego hotelu, jest to o korzystanie z toalety – nie musisz się jednak o to martwić. Do dyspozycji gości są specjalne pomieszczenia sanitarne, które znajdują się niedaleko, w ogrzewanym budynku.

Lodowe wnętrza są naprawdę imponujące – to nie tylko po prostu ciekawe apartamenty, ale też wyraz twórczości wielu artystów. Zadbano tu także o specjalne, klimatyczne oświetlenie.

Cena: od około 800 złotych za noc.

8.    Attrap Reves, Francja

Wspaniała propozycja dla każdej kobiety, która chciałaby wypocząć pod gołym niebem, ale jednak obawia się związanego z tym dyskomfortu (na przykład robaków czy możliwości kradzieży). W Attrap Reves z pewnością będziesz bezpieczna i usatysfakcjonowana – to „apartamenty” w przezroczystych bańkach, mające swoje przedsionki. Co najlepsze, możesz wybrać sobie styl wyposażenia bańki – od naturalnego, przez zen, romantyczny czy glamour. Obiekt ma niezwykle wysokie noty i oceny – większość gości docenia pyszne jedzenie, niesamowity klimat sielskiej okolicy i życzliwość personelu. Wygląda na to, że warto spróbować.

Cena: Od około 800 za jedną noc.

9.    Giraffe Manor Hotel, Kenia

Goście, którzy spędzają czas w tym hotelu, zazwyczaj wspominają go bardzo długo – wszystko dlatego, że stanowi on jednocześnie dom dla dziewięciu słodkich żyraf. Zwierzęta nie są trzymane w zagrodach – swobodnie poruszają się po całym terenie obiektu. Co jednak najciekawsze, bardzo chętnie zaglądają do okien hotelowych gości i uwielbiają dołączać się do śniadania – możesz być pewna, że wścibska głowa na długiej szyi wślizgnie się do twojego apartamentu i zacznie pałaszować twoje owoce. Cudowne doświadczenie, które naprawdę na długo zapada w pamięci.

Ciekawostka: Żyrafy, które zamieszkują to miejsce, należą do zagrożonego gatunku Rothschilda.

Cena: od około 700 dolarów za jedną noc.

10.    Montana Magica Lodge, Chile

Kolejny hotel, który przywodzi na myśl Hobbita i tereny, które zamieszkiwał. Obiekt ten położony jest w prywatnym rezerwacie przyrody (Huilo Huilo).  Swoim kształtem (oprócz chaty hobbitów) przypomina wulkan – i rzeczywiście, z samej góry wypływa woda. Ciekawostką może być fakt, że hotel nie jest po prostu imitacją – rzeczywiście został zbudowany w niecodzienny sposób, bo z okolicznie występujących kamieni, w dużej mierze składa się także z drewna. Dzięki temu, że jest mocno obrośnięty roślinnością, zachwyca i natychmiast przyciąga uwagę. Niestety, obiekt ma tylko 13 pokoi, a z racji doskonałej lokalizacji, umożliwiającej korzystanie z wielu atrakcji, jest dość drogi.

Ciekawostka: Aby wejść do hotelu, musiałabyś pokonać drewniany mostek. Dla niektórych to naprawdę olbrzymie wyzwanie.

Cena: Około 300 dolarów za jedną noc.

11.    Sarova Salt Lick Game Lodge, Kenia

Nie znajdziesz tutaj SPA, nie spędzisz też czasu w zwykłym basenie. Sarova Salt Lick Game Lodge to obiekt zupełnie inny niż wszystkie pozostałe, ponieważ nie oferuje gościom większości atrakcji. Czym zatem przyciąga swoich turystów? Otóż tym, że znajduje się bardzo blisko wodopoju, do którego przychodzą dzikie zwierzęta – z tego też powodu poszczególne apartamenty znajdują się na wysokim, betonowych nogach.

To miejsce, w którym możesz spędzić czas tak blisko natury, jak to tylko możliwe. Cudowne, urzekające, inne niż wszystkie. Żadne SPA czy baseny nie są w stanie dorównać widokom stadnie zgromadzonych żyraf, lwicy przenoszącej młode czy słonia, leniwie podążającego w stronę wody. Fantastyczne przeżycie, które zapamiętasz do końca życia.

Cena: Niewygórowana, bo od około 600 złotych za jedną noc.

12.    Ocean Flower, Malediwy

185 luksusowych willi – już na pewno to zrobi na tobie wrażenie. A teraz uwaga – wszystkie unoszą się na wodzie! Ocean Flower (nazwa wzięła się od kształtu, jaki przyjmują wszystkie apartamenty, widzianego z lotu ptaka) to 5-cio gwiazdkowy, niezwykły hotel. Tylko tutaj mogłabyś podziwiać niesamowite, piękne rafy koralowe i zachwycające życie podwodne. Oczywiście nie trzeba dodawać, że każda z willi ma też swój prywatny basen, a usługi są na absolutnie najwyższym poziomie.

Cena: nawet kilka tysięcy dolarów za noc

Nietuzinkowe hotele, które znajdują się w Polsce

Wymienione przez nas hotele są naprawdę imponujące, ale cena za nocleg w wielu z nich jest po prostu zaporowa – no i nie każda z nas w najbliższej przyszłości wybiera się np. na Malediwy. To nie szkodzi – możesz spróbować czegoś oryginalnego także w naszym kraju. Przykładem jest Hobbitówa w Krzywczy – fantastyczne, niesamowite miejsce, w którym także możesz poczuć się jak w powieści Tolkiena. Innym ciekawym obiektem jest hotel w Nałęczowie – apartamenty znajdują się wysoko w drzewach, więc jest pięknie i blisko natury. W końcu możesz skorzystać także i z luksusowych domków pływających – z takiej oferty możesz skorzystać w Mielnie (HT Houseboats). Z pewnością pobyt w tych ośrodkach dostarczy ci ciekawych wrażeń i zasłuży na to, aby uwiecznić go na pięknych, pamiątkowych fotografiach tak aby długo go wspominać.