Hotel dla Kobiet

Komfortowy Hotel Kudowa **** położony tuż obok parku w Kudowie-Zdroju to odpowiedni wybór na relaks w uzdrowisku, górskie wypady i zwiedzanie pięknych zakątków Ziemi Kłodzkiej

Kudowa-Zdrój położone u podnóża Gór Stołowych to urokliwe uzdrowisko, w pobliżu którego atrakcje turystyczne Ziemi Kłodzkiej i w Czechach są na wyciągnięcie ręki.

Hotel Kudowa **** www.hotelkudowa.pl to komfortowy hotel, który leży w spokojnej okolicy Kudowy tuż obok parku zdrojowego. Hotel Kudowa to obiekt kameralny, posiadający wiele pokoi typu Superior dla rodzin z dziećmi. Strefa Relaksu z basenem, jacuzzi i kompleksem saun oraz hotelowe SPA z bogatą ofertą zabiegów to przestrzenie, dzięki którym goście zaznają relaksu i wypoczynku na odpowiednim poziomie. Dwie windy, w tym jedna panoramiczna ułatwiają swobodne przemieszczanie się między piętrami budynku, obszerny zamykany parking pozwala pomieścić bez problemu wszystkich gości hotelu. Śledź nasze bieżące wpisy na facebooku i instagramie.

Hotelowa restauracja serwuje śniadania, obiady i kolacje polecając różnorodne specjały kuchni polskiej i regionalnej. Przy restauracji mieści się taras letni wśród zieleni, idealny na spędzenie czasu przy kawie bądź drinku.

W Centrum Zdrowia i Urody SPA realizowane są różnego typu zabiegi kosmetyczne, pielęgnacji ciała, masaże oraz rehabilitacyjne. Do dyspozycji Gości są stacjonarne urządzenia sportowe poprawiające kondycję fizyczną.

W hotelu znajduje się sala zabaw oraz niewielki plac zabaw na zewnętrz. Dostępne są również dodatkowe atrakcje na terenie hotelu, jak piłkarzyki, konsola gier dla dzieci i stół do tenisa.

Grupy znajomych mogą sobie zorganizować ognisko obok chaty grillowej, w które odbywają się imprezy w plenerze.

W hotelu prosperuje wypożyczalnia rowerów, każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno rowery turystycznej, górskie jak i rowery z napędem elektrycznym.  Tylko 4 km od hotelu znajdują się singletracki w Brzozowiu, które są częścią najdłużej sieci singletracków w Polsce – Singletrack Glacensis. To świetna propozycja dla miłośników mtb ale również dla rodzin z dziećmi. Doskonałe trasy rowerowe znajdują się bardzo blisko hotelu. Płaskie, wyasfaltowane ścieżki rowerowe na pograniczu polsko-czeskim są pozbawione ruchu drogowe, przeznaczone tylko dla rowerzystów.

Wróćmy tymczasem do Kudowy i atrakcji turystycznych.

Kudowski park zdrojowy z wieloma alejkami i stawem zdrojowym stanowi świetne miejsce na spacery. Dla zainteresowanych aktywnym wypoczynkiem i wrażeniami można polecić Aqua Park Wodny Świat ze zjeżdżalnią (700 m od hotelu), czy park rozrywki z parkiem linowym z wieloma atrakcjami dla najmłodszych, ale również dla dorosłych. Do parku można dojść z hotelu w ciągu 10 min. Dla osób szukających większych wrażeń za parkiem zdrojowym (1,5 km od hotelu) znajduje się park linowy Mountain Emotion.

Uzupełnieniem atrakcji w Kudowie jest Muzeum Zabawek z 5 tys. zabawek i Kaplica Czaszek w Czermnej. Jeśli chcemy przenieść się do świata starego rzemiosła i wsi sudeckiej sprzed kilku wieków, warto odwiedzić Szlak ginących Zawodów w Czermnej oraz Skansen Muzeum Pogórza Sudeckiego w Pstrążnej.

Góry Stołowe, Ziemia Kłodzka i Czechy

Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić, kilkudniowy pobyt wystarczy do zapoznania się jedynie z niewielką ilością wyjątkowych miejsc w tej części Polski.

Blisko Kudowy-Zdroju znajduje się Park Narodowy Gór Stołowych (5 km od hotelu), który są miejscem szczególnie wartym zobaczenia. Można się tam udać na Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt tych gór mierzący 919 m n.p.m. Jednak najciekawszą atrakcją turystyczną Gór Stołowych są Błędne Skały. Są to bloki skalne rozrzucona na terenie 21 ha, które tworzą wyjątkowy labirynt o różnych widowiskowych kształtach. Korytarze i nietypowe rzeźby skał czynią wizytę w tym miejscu czymś niesamowitym. Podobne wypiętrzenia skalne znajdują w skalnym Mieście (CZ, 40 km od hotelu).

Po polskiej stronie mamy do dyspozycji wiele zabytków, znane uzdrowiska (Duszniki, Polanica), stację narciarską w Zieleńcu z kolejami krzesełkowymi oraz mnóstwo szlaków turystycznych. W Czechach możemy cofnąć się w czasie w trakcie zwiedzania wielu zamków i pałaców w promieniu 50 km, jak również zaplanować całodniowy wypad do Pragi (155 km).

www.hotelkudowa.pl