Hotel dla Kobiet

Jeśli chcesz się odstresować, szukasz odskoczni od zgiełku miasta oraz pragniesz poczuć wolność na łonie natury to Sioło Budy w okolicach Puszczy Białowieskiej będzie z pewnością ciekawym pomysłem na urlop. Siedlisko i agroturystykaSioło Budy” w Budach, oddalonych o dziesięć kilometrów od Białowieży łączy w sobie wysoką jakość obsługi i standard zakwaterowania z autentyczną, wschodnią gościnnością i wszelkiego typu atrakcjami, jakie można spotkać na podlaskiej wsi.

Na terenie kompleksu znajdziemy sporo miejsc noclegowych w drewnianych domkach. Jeśli zachodzi taka potrzeba, możemy liczyć na dostawki łóżeczek dziecięcych. Tuż obok mieści się Karczma Osocznika, gdzie zobaczymy, jak mieszały się wpływy różnych kuchni w tym przygranicznym rejonie. Można tam zjeść rosyjskie pielmieni (pierogi z mięsem), babkę oraz kiszkę ziemniaczaną, które nawiązują do kuchni białoruskiej; tradycyjny barszcz, a także kultowy podlaski sękacz.

Co można robić w Puszczy Białowieskiej? Właściwie wszystko. Zimą odbywają się tam kuligi; niektórzy śmiałkowie biegają na nartach, a inni zabierają ze sobą kijki do nordic walkingu. Nie sposób nie zawitać do skansenu prezentującego życie dziewiętnastowiecznej, puszczańskiej wsi, a także do pobliskiej Krainy Otwartych Okiennic w wioskach: Trześcianka, Soce i Puchły. W Wiacie Wielkiego Łowczego, mieszczącej się na terenie kompleksu „Sioło Budy” możemy rozpalić ognisko i miło spędzić wieczór. W lecie po okolicy jeździ się na rowerach lub spaceruje.

Ten ośrodek będzie również dobrą bazą wypadową do Masiewa i okolic – w rejony północnej, najmniej znanej części Puszczy Białowieskiej oraz do centrum Białowieży, gdzie zobaczymy miejscową cerkiew pod wezwaniem Mikołaja Cudotwórcy, kościół z białą wieżą, Muzeum Przyrodniczo – Leśne wraz z Parkiem Pałacowym, Rezerwat Ścisły Białowieskiego Parku Narodowego, Rezerwat Pokazowy Żubrów, słynne Miejsce Mocy i Restaurację Carską. Pradawny las wygląda wspaniale o każdej porze roku, a dzięki pobytowi w „Siole Budy” poznamy bliżej nie tylko przyrodę, ale też historię i kulturę tej części Podlasia.

Więcej o Puszczy Białowieskiej można przeczytać w artykule - Najciekawsze miejsca w Polsce - Puszcza Białowieska

---

zdjęcie: Zorro2212 / CC BY