Uroda

Francuski manicure to w klasycznej wersji jasne, pastelowe paznokcie z białymi końcówkami. Zazwyczaj używa się bezbarwnych, delikatnie różowych lub jasno beżowych lakierów. Jest to ładny i popularny manicure. Firmy kosmetyczne oferują zestawy, dzięki którym można samemu zrobić takie paznokcie. Poniżej opisujemy jak krok po kroku zrobić manicure francuski.

Kup odpowiedni zestaw do french manicure. Zestaw taki zawiera podkład, białą farbę, bezbarwny lakier do pokrycia całego paznokcia i papierowe paski, które ustawią wykonanie równych końcówek.

Krok 1: Przytnij, opiłuj i nadaj paznokciom odpowiedni kształt. Delikatnie je zaokrąglij. Pamiętaj, aby nie były zbyt długie (najlepiej ok. 3 milimetrowe).

Krok 2: Przygotuj i oczyść płytkę paznokcia. Zmyj stary lakier. Skórki posmaruj preparatem do zmiękczania, a następnie odsuń skórki za pomocą drewnianych patyczków. Pamiętaj, że wycinanie skórek spowoduje szybsze i grubsze ich odrastanie.

Krok 3: Z zestawu weź specjalne paski, które ułatwią pomalowanie białych końcówek. Pasek powinien zaczynać się w miejscu, w którym paznokieć zaczyna wykraczać poza palec. Upewnij się, że pasek dobrze przylega do płytki. W przeciwnym razie lakier może dostać się pod naklejkę.

Krok 4: Po naklejeniu pasków możesz rozpocząć malowanie końcówek. Staraj się to robić jak najmniejszą ilością ruchów. Po skończonym malowaniu odczekaj 10 min, aż lakier dobrze wyschnie. Następnie delikatnie oderwij paski od paznokci. Jeśli zauważysz nierówna krawędź, pozbądź się jej za pomocą korektora we flamastrze.

Krok 5: Gdy końcówki paznokci są już skończone, rozpocznij malowanie całego paznokcia. Użyj bezbarwnego, delikatnie różowego lub jasnobeżowego koloru. Staraj się nakładać cienkie warstwy lakieru.

Krok 6: Odczekaj ok. 30 min aż lakier wyschnie. Następnie nałóż nabłyszczasz. Brawo! Teraz twój french manicure jest gotowy.

Warto wiedzieć, że przy manicure francuskim można poeksperymentować z kolorami. Istnieją różne wersje frencha. Najpopularniejsze odmiany to:

  • Odwrócony french manicure (reverse manicure) – odmiana ta polega na tym, że zamiast pomalować końcówkę paznokcia na biało, malujemy ją ciemnym kolorem. Czyli płytka paznokcia pomalowana jest na jasno, a końcówki na ciemny. Modne są połącznia szarej lub beżowej płytki z różnokolorowymi końcówkami.
  • Zaostrzony french manicure (chevron manicure) – posiada białe końcówki paznokci, jednakże w odróżnieniu od klasycznego frencha, końcówka jest zaostrzona do wewnątrz. Ciekawie wygląda też. np. czarna, matowa płytka z metaliczną, zaostrzoną końcówką.
  • Skośny french manicure (diagonal manicure) – w tej odmianie manicure końcówki paznokci są pomalowana skośnie.
  • Zmodyfikowany french manicure (modified french) – w tej wersji jasna końcówka na górze i na dole płytki, tuż przy skórkach. Środek paznokcia może być pomalowany ciemnym lakierem, a końcówki na biało.