Lifestyle

Masz ochotę na babski wieczór z przyjaciółkami, ale brakuje Ci pomysłów? To nic! Chętnie podzielimy się z Tobą kilkoma inspiracjami.

Planszówki i gry dla dorosłych

Możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, że w planszówkowym świecie znajdują się produkcje przeznaczone dla osób pełnoletnich. Cechują się one specyficznym humorem, zawierają wiele aluzji i dwuznaczności. Do tego przepełnione są dużą ilością żartów, nawiązań popkulturowych, a także zawierają elementy rywalizacji. Takie planszówki świetnie sprawdzą się podczas wieczoru z przyjaciółkami, tym bardziej że mogą stanowić pretekst do wielu rozmów na osobiste tematy. Kto wie, może dzięki temu lepiej poznasz swoje koleżanki?

Karaoke i ulubione piosenki

Wspólne śpiewanie ukochanych hitów brzmi jak dobry plan, prawda? W dodatku nie musicie mieć mikrofonu. W domowych warunkach wystarczy jedynie znalezienie odpowiedniej muzyki i już można zaczynać zabawę. Jeśli chcesz, przygotuj zestaw piosenek już wcześniej. Możecie zrobić też losowanie karteczek z utworami. Zadbaj o to, aby każda z przyjaciółek miała na liście „swoje” utwory. W ten sposób poczują się pewniej i nie będzie trzeba ich długo namawiać!

Może impreza tematyczna?

Jeśli tylko macie na to ochotę, możecie postawić na spotkanie o ustalonej tematyce. Gdy wybierzecie razem motyw przewodni, przygotuj odpowiednie dekoracje. Na przykład na wieczór pełen magii (a przecież zbliżają się andrzejki!) możesz zapalić kilka świec, zrobić klimatyczne przekąski, a następnie polecić koleżankom, aby te przebrały się za czarodziejki lub wiedźmy. Do tego w trakcie spotkania dobrym pomysłem będzie włączenie filmu, który wpasuje się w wybraną przez Was tematykę. Owszem, w tego typu wieczór trzeba się mocniej zaangażować, jednak z drugiej strony nagrodą będą wspomnienia, które zapamiętasz na długo.

Piżama party i domowe SPA

Wygodna piżama i pielęgnacja skóry w towarzystwie przyjaciółek to przepis na leniwy wieczór pełen komfortu. Jeśli po długim tygodniu marzysz tylko o tym, żeby się zrelaksować, zorganizuj u siebie domowe SPA. Przydadzą się naturalne i gotowe maseczki, peelingi, płatki pod oczy, pięknie pachnące kremy i olejki eteryczne. Oczywiście wybór kosmetyków zależy tylko od Was i potrzeb danej cery. Oprócz tego możesz przygotować też zestaw akcesoriów składający się z rollerów i masażerów do twarzy, wielorazowych płatków do demakijażu czy opasek do włosów.

Co więcej, postaraj się urozmaicić domowe SPA o kącik stylizowania paznokci. Modne manicure wykonacie, inspirując się różnymi trendami. Zadbaj też o to, żeby w tle leciała odprężająca muzyka, a dodatkowy klimat stworzą liczne świeczki zapachowe.

Wcześniej możecie też wykonać sobie nawzajem ciekawe makijaże. W ten sposób podzielisz się z przyjaciółkami własnymi trikami urodowymi, a do tego stworzysz look, którego wcześniej nie miałaś okazji wypróbować. To idealna okazja do odtworzenia nietypowego makijażu prosto z wybiegu ulubionej marki. Nie zapomnij poprosić wcześniej przyjaciółek o przyniesienie ulubionych kosmetyków.

Wspólne testowanie przepisów

Podczas idealnego wieczoru z przyjaciółkami nie powinno zabraknąć ulubionych przekąsek. Możesz przygotować specjalną deskę z przystawkami lub poprosić każdą z dziewczyn o przyniesienie czegoś do siebie. A jeśli Twoja grupa nie boi się wyzwań, postaw na wspólne gotowanie czy pieczenie. Zbierz przyjaciółki, wybierzcie różne przepisy, a z pewnością przyrządzicie coś ciekawego.

Takie kolacje w towarzystwie najbliższych stają się coraz popularniejsze. Można je organizować raz w tygodniu lub co miesiąc, a za każdym razem wybierać inną kuchnię świata. Zdecyduj z przyjaciółkami, jakich dań najbardziej chciałybyście spróbować. Wspólnymi siłami uda się je przygotować. Ponadto zadbaj też o odpowiedni klimat. Nakryj do stołu i odpal świeczki. Możecie też ubrać się jak na prawdziwą kolację w eleganckiej restauracji.

Idealny wieczór z przyjaciółkami może przyjąć różne formy – od imprezy pełnej zabawy z planszówkami, przez wspólne śpiewanie piosenek, aż po domowe SPA lub kolację z samodzielnie przygotowanymi potrawami. Co wybierzesz dla siebie?

 

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

 

.