Uroda

Piękna i zadbana skóra jest naszą wizytówką. Jednak, aby zachwycała trzeba o nią szczególnie dbać. Kluczowe znaczenie ma tutaj oczyszczanie. Trzeba wykonać je we właściwy sposób, bo tylko wtedy możesz liczyć na to, że skóra będzie gładka i bez niedoskonałości. Dziś podpowiemy Ci, jak dbać o cerę i ją oczyszczać.

Płyn micelarny to Twój sprzymierzeniec w walce o piękną i jędrną skórę

Czasami można nie zdawać sobie sprawy z tego, że nawet drobny błąd w pielęgnacji czy stosowanie niewłaściwych kosmetyków niesie za sobą poważne następstwa. Pewnie zdarzyło Ci się i to zapewne niejednokrotnie, że nie zmyłaś makijażu. Cóż, to naprawdę duży błąd. W takim przypadku dochodzi do szybszego starzenia się skóry, dodatkowo na jej powierzchni pojawiają się nowe niedoskonałości. A przecież wystarczy tylko zastosować jeden kosmetyk, który dogłębnie usunie make up, a przy tym oczyści pory. Mamy tutaj na myśli płyn micelarny, który w składzie ma cząstki miceli. Dogłębnie wnikają one w strukturę skóry i ją oczyszczają. Płynu micelarnego powinnaś używać nie tylko do demakijażu, ale też porannego oczyszczania skóry, z zanieczyszczeń powstałych w nocy. Zaraz po przebudzeniu trzeba zwilżyć nim płatek kosmetyczny, a następnie przemyć skórę. Po około 10 minutach można już przejść do dalszej rutyny pielęgnacyjnej. A te 10 minut możesz wykorzystać na zjedzenie pożywanego śniadanie, choćby owoców z jogurtem naturalnym. Teraz można już przejść do dalszej części, czyli czas na umycie twarzy.

Kosmetyki do mycia twarzy - jakie wybrać?

Po odczekaniu 10 minut można przejść do kolejnego kroku. W tym przypadku trzeba przemyć skórę zimną wodą, gdyż to pobudzi krążenie, a dzięki temu kosmetyki będą lepiej się wchłaniać. Pamiętaj również, że w żadnym przypadku nie można myć skóry twarzy mydłem. Najlepiej do tego celu wykorzystać delikatne środki myjące, choćby pianki z dodatkiem aloesu czy też żele z dodatkiem kwasu hialuronowego. Warto wiedzieć, że aloes ma właściwości przeciwzapalne, ale też usuwa nadmiar sebum i przyśpiesza gojenie się krost. Z kolei kwas hialuronowy przede wszystkim odpowiada za właściwie nawilżenie, ale również tworzy na skórze barierę ochronną. Do tego jeszcze odbudowuje warstwę hydrolipidową. Po umyciu skóry możesz jeszcze zastosować tonik z dodatkiem ogórka, który przywraca naturalne pH skóry.

Jak oczyszczać twarz z wągrów?

Częstym problemem są też wągry, czyli zaskórniki otwarte. Rzeczywiście nie prezentują się dobrze. Powstają na skutek zalegania sebum. Na szczęście i z tym problemem można sobie poradzić i to całkiem skutecznie. Oczyszczanie twarzy z wągrów wcale nie musi być czasochłonne. Przede wszystkim raz w tygodniu należy zastosować peeling enzymatyczny. Warto jeszcze przygotować maskę z sody oczyszczonej oraz maślanki. Wystarczy tyko w miseczce wymieszać 2 łyżki sody oczyszczonej z 1 łyżką maślanki. Po połączeniu się składników należy maskę nałożyć na suchą, oczyszczoną skórę i pozostawić na 20 minut. Po tym czasie spłukujemy ten domowy kosmetyk, ale stosując odpowiednią kolejność, czyli na początek letnią wodę, a potem zimną. To już prawie wszystko, bo trzeba jeszcze przywrócić skórze naturalne pH, a to oznacza, że zalecamy użycie toniku, ale możesz także na skórę nałożyć plastry ogórka. Nie obejdzie się jeszcze bez kremu. Najlepiej wybrać ten z kwasem hialuronowym oraz wysokim filtrem UV.