Sport i Fitness

Regularne ćwiczenia to świetny sposób na utrzymanie sylwetki i zdrowego stylu życia. Istnieje jednak kilka często popełnianych błędów, które negatywnie mogą wpłynąć na Twoje zdrowie i samopoczucie. Zobacz na, co musisz zwrócić uwagę podczas nadchodzących treningów.

Nieodpowiednie przygotowanie

Dużą częścią sukcesu na siłowni jest odpowiednie przygotowanie i zaopatrzenie. Mamy na myśli zarówno strój, jak i nawodnienie oraz energetyczne przystosowanie organizmu. Pierwszym błędem będzie więc nieuzupełnienie energii przed planowanym treningiem. Bez paliwa w ciele, jakim dla ludzi jest jedzenie, nasza efektywność podczas ćwiczeń zdecydowanie spadnie.

To samo tyczy się również używek. Alkohol a treningi rzadko idą w parze. Nadmierne spożywanie alkoholu odwadnia organizm i prowadzi do utracenia niezbędnych składników odżywczych. Kolejnym problemem jest jego funkcja pobudzająca apetyt. Nie ułatwia to utrzymania diety. To już drugi błąd, który może popełnić, każda osoba ćwicząca. Zbyt duża ilość alkoholu pomiędzy treningami.

Problemem może okazać się również nieodpowiedni strój. Złego rodzaju koszulka będzie krępować ruchy, a nieodpowiednie buty do biegania mogą doprowadzić nawet do kontuzji. Zwróć uwagę na dopasowanie ubrań do aktualnego planu treningowego. Z dopasowanym strojem zapewniasz sobie dodatkowy komfort.

Błędnie wykonywane ćwiczenia

Już na samym początku treningu możemy natknąć się na błąd prawie każdego nowicjusza. Brak rozgrzewki. Ćwiczenia rozgrzewające na samym początku są rodzajem przygotowania mięśni i stawów do treningu. W ten sposób zwiększasz mobilność swoich kończyn, jak i pobudzasz ciało do dalszego działania. Bez rozgrzewki możesz spodziewać się mniejszej wydajności i większej ilości kontuzji, spowodowanych przeforsowaniem mięśni.

Nieprawidłowa technika, również może pokrzyżować twoje plany treningowe. Właściwe wykonywanie ćwiczeń jest kluczowe dla efektywności. Konkretne ćwiczenia skupiają się na konkretnych partiach mięśni. Nie stosując się do wskazań, możemy zrobić sobie krzywdę. Źle trzymana sztanga, czy nieodpowiednio dopasowana maszyna to częste przyczyny kontuzji.

Kolejnym błędem będzie również niedopasowanie planu treningowego do swoich potrzeb. Nie każdemu będzie pasować cardio, czy trening siłowy. Koniecznie ustal sobie jakiś cel. Zadbaj o zróżnicowanie treningu, które pobudzi Twoje mięśnie do wzrostu.

Ilość ponad jakość

Bardzo popularnym i niebezpiecznym błędem jest próba przeforsowania swoich sił i mięśni na pierwszych treningach. Warto najpierw dobrze poznać miejsce i swoje granice, przed faktycznym planowaniem regularnych ćwiczeń. Nie rzucaj się od razu na głęboką wodę! Zbyt duże obciążenie fizyczne albo psychiczne nie pomoże Ci w utrzymaniu swojego celu, a jedynie zniechęca do jakiegokolwiek dalszego treningu.

To tylko kilka rzeczy, których warto się wystrzegać przy rozpoczynaniu treningów, albo przy regularnych ćwiczeniach. Przed planowaną aktywnością fizyczną koniecznie rozważ, czy jesteś odpowiednio przygotowany. Niezwykle ważny jest posiłek, który zapewni Ci energię i dopasowany strój. Pomiędzy treningami nie przesadzaj też z alkoholem. Na samej siłowni zwróć uwagę na swój styl i technikę. Rozgrzej się i zadbaj o siebie również po treningu. A na koniec, nie nakładaj na siebie tak dużej presji. Ćwiczenia powinny być przyjemnością.

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

 

 

 

.