Seks i Erotyka

Z badań firmy Durex wynika, że aż 54% Polek i Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego. Wciąż pozostaje jednak 46%, którym coś w łóżku ewidentnie coś „zgrzyta”. W wielu przypadkach okazuje się, że tym czymś jest brak znajomości stref erogennych oraz lekceważące, monotonne podejście do gry wstępnej. Zajmijmy się zatem dzisiaj tymi tematami.

Seks: pamiętaj, że jest bardzo ważny dla związku

Niestety, wciąż są pary, które bardzo trywialnie traktują seks. Niby zauważają, że coś się psuje, a częstotliwość i jakość zbliżeń gwałtownie spada, ale nie robią niczego, żeby to naprawić. To duży błąd, który – zdaniem specjalistów, może doprowadzić do rozpadu związku albo do zdrady.

Jeśli więc w twoim związku jest podobnie – wasz seks zaczął być sporadyczny i stał się bardzo nudny oraz przewidywalny, to nie zakładaj, że nie jest źle, bo on nic z tym nie robi. To właśnie pogorszenie się relacji intymnych między partnerami jest jedną z pierwszych oznak, że dzieje się coś niepokojącego. Sam seks jest szalenie ważny. Oznacza wyjątkową bliskość, intymność, coś tylko waszego. Osoby, które kochają się co najmniej raz w tygodniu i urozmaicają swoje życie seksualne, oceniają swoje życie oraz relację jako dużo bardziej satysfakcjonujące. Uproszczając – jeśli chcesz szczęścia dla siebie i swojego męża czy partnera, to dbaj o wasze stosunki seksualne. Możesz zacząć od przeczytania tego artykułu o strefach erogennych – na pewno dużo cię zaskoczy!

Mity o strefach erogennych

Najpierw uporajmy się z mitami na temat stref erogennych. W co musisz przestać wierzyć?

1.    Faceci mają tylko jedną strefę erogenną

Mowa oczywiście o penisie. Wiele kobiet sądzi, że skoro pogłaska się penisa, a ten natychmiast staje się twardy, to wszystko jest w porządku. Oczywiście trudno doszukać się tutaj nieprawidłowości, ale też nie przesadzajmy – można i nawet trzeba pieścić mężczyznę na różne sposoby. Wbrew pozorom, faceci mają na ciele całkiem sporą mapę miejsc, których dotykanie będzie dla nich podniecające. Wyjdź zatem ze swojej strefy komfortu oraz stereotypowego myślenia i zacznij w końcu działać różnorodnie.

2.    Każda kobieta ma takie same strefy erogenne

No cóż – to nieprawda. Ty możesz uwielbiać pieszczoty karku, ale na inną kobietę bardzo zadziała przejeżdżanie palcem wzdłuż kręgosłupa. Aby dowiedzieć się, co lubi partner lub partnerka, trzeba się poznać – tylko i wyłącznie poprzez doświadczanie. Innymi słowy – dotykajcie się, sprawdzajcie, eksperymentujcie.

Strefy erogenne mężczyzn

Przeczytaj poniższy tekst, a potem zaprowadź swojego faceta do łóżka i potraktuj go jak obiekt badawczy – sprawdź, co się sprawdzi, a co niekoniecznie. Od czego możesz zacząć?

•    Uszy

Są silnie unerwione i niezwykle wrażliwe na dotyk. Nie musisz jednak sprowadzać się do samego głaskania uszu twojego mężczyzny. Bardzo seksowne i podniecające jest już samo zapowiadanie kontaktu – możesz więc delikatnie przejechać po jego małżowinie usznej, chuchnąć na nią albo zaledwie musnąć opuszkiem palca. Takie pieszczoty mogą być wspaniałą zachętą do seksu – coś na zasadzie komunikatu: „Mam na ciebie ochotę”.

•    Plecy, głowa i szyja

Dla wielu mężczyzn niezwykle przyjemne są pieszczoty głowy – delikatne drapanie skóry (niektórzy preferują głaskanie) i zjeżdżanie dłonią w kierunku karku stanowi niezwykłą przyjemność i jest relaksujące. Wielu mężczyzn ceni także sobie ostrzejsze pieszczoty – jak na przykład drapanie po plecach. Oczywiście taki gest może stanowić nie tyle element gry wstępnej, co urozmaicenie samego seksu. Kiedy zauważysz, że on powoli dochodzi, przejedź paznokciami po jego plecach – sprawisz, że jego orgazm będzie bardziej intensywny.

•    Twarz

Do pieszczot w rejonie twarzy, które cenią sobie mężczyźni, należy choćby delikatne muskanie powiek, całowanie i gryzienie ust oraz… głaskanie czy całowanie brwi. Faceci uwielbiają także głębokie, francuskie pocałunki – jeśli więc znienacka podejdziesz do niego i pocałujesz go w taki sposób, skutecznie zachęcisz go do łóżkowych igraszek. Zwłaszcza jeśli – jak wiele par z długim stażem, nie całujecie się już tak szczególnie często.

•    Ręce i nogi

Ok, od razu przyznajmy – twój facet na pewno nie przeżyje orgazmu tylko dlatego, że przesuniesz mu ręką po udzie. Jest to natomiast bardzo przyjemny gest dla wielu z nich. W trakcie gry wstępnej warto sięgnąć dłonią do wnętrza jego ud i omijać przez chwilę okolice penisa. Zwiększy to jego napięcie i delikatnie go zniecierpliwi – czyli stanie się jeszcze mocniej podniecony.

To jest ryzykowne!

W ostatnich latach o seksie mówi się coraz więcej i w coraz bardziej otwarty sposób – stąd też w niektórych magazynach pojawiły się informacje, jakoby mężczyźni cenili sobie pieszczoty… odbytu. Rzeczywiście, część facetów – tych całkiem heteroseksualnych, podkreśla, że taki dotyk jest podniecający. Jednocześnie dla niektórych jest on po prostu absolutnie niedopuszczalny. Jak sprawdzić, do której grupy należy twój facet? Cóż, przede wszystkim nie zaskakuj go. Jeśli znienacka włożysz palec w jego odbyt, to może skończyć się na tym, że tej nocy będziesz spała w salonie (a on będzie próbował uspokoić zszargane nerwy z dala od ciebie). O wiele lepszym pomysłem  jest rzucenie: „Kochanie, słyszałam, że niektórzy mężczyźni lubią pieszczoty odbytu. Co ty na to, żebyśmy delikatnie to sprawdzili?”.

Uwaga! Niektórzy mężczyźni negatywnie reagują również na pieszczoty piersi. Jeśli on nie wzdycha zachwytu, gdy pieścisz jego sutki, a wręcz stara się uciec, to sprawa jest jasna – nie drażnij go już w ten sposób.

Strefy erogenne kobiet

Po co kobieta ma czytać o strefach erogennych u kobiet – przecież już wszystko wie, prawda? Otóż nie tak do końca! Często bywa tak, ze jesteśmy tak bardzo przyzwyczajone do jednego rodzaju pieszczot, że właściwie nawet nie przychodzi nam na myśl, że ktoś mógłby nas dotykać inaczej (a szkoda!). Przełam nudę – przeczytaj o strefach erogennych u kobiet i poproś partnera lub męża, aby je po prostu sprawdził. Prawdopodobnie okaże się, że nie miałaś pojęcia, jak wiele traciłaś do tej pory.

•    Wewnętrzna strona ud

Bardzo, bardzo delikatna skóra i całe mnóstwo punktów erogennych – a jednak mężczyźni tak rzadko dotykają tych okolic! Wytłumacz partnerowi, że dobrze byłoby, gdyby delikatnie głaskał cię po udach, na przemian zbliżając się i oddalając od okolic intymnych. Sprawi ci to niekłamaną przyjemność. Oczywiście jeśli on tylko ma ochotę, może również pieścić twoje uda językiem. F=To fascynujące doświadczenie!

•    Kark

Prawdopodobnie miałaś już kiedyś przyjemność odkrycia, że pieszczoty karku działają na ciebie wyjątkowo intensywnie – ma tak niemal każda z nas. Problem polega na tym, że mężczyźni rzadko to wiedzą! Dlatego zasugeruj mu, że takie pieszczoty stanowią świetną bazę do seksu – na pewno skorzysta z tej wiedzy.

•    Dłonie

Czy wiedziałaś, że pieszczoty twoich dłoni mogą spowodować zawrót głowy? Tak jest – to właśnie dłonie są jedną z najwrażliwszych części naszego ciała. Jeśli twój mężczyzna zacznie je delikatnie całować, lizać i masować, to bardzo szybko zamarzy ci się dalsza część zabawy. Zdecydowanie warto go o tym uświadomić.

•    Usta

Jeśli tylko twój facet wie, jak całować, to jesteś prawdziwą szczęściarą. Usta są jedną z najsilniejszych stref erogennych. Twój facet może je delikatnie muskać, chuchać na nie, kąsać i w końcu – intensywnie całować. Każda z takich jego pieszczot zabierze cię do nieba. Musicie tylko zadbać o oddechy pachnące mięta… albo czekoladą.

•    Okolice wzgórka łonowego

Mężczyźni mają tę jedną wadę, że podczas gry wstępnej szybko pragną dorwać się do „źródła” , co oznacza, że skoro już zaczynają pieścić pochwę, to nie wychylają się w okolice wzgórka łonowego. A szkoda, bo to właśnie te okolice są szalenie podatne na pieszczoty.

To jest ryzykowne!

Do stref erogennych – poza wymienionymi okolicami, należą także stopy i pachy. Są to jednocześnie miejsca dość kontrowersyjne – niektóre kobiety nie czują się zbyt komfortowo, gdy mężczyzna zaczyna pieścić ich pięty albo zanurza nos w okolicę pach. Niemniej jeśli chcecie spróbować nowości, to warto poszaleć i poeksperymentować. Może akurat wyjątkowo ci się to spodoba?

Pomysły na ciekawą grę wstępną

Chcielibyście wypróbować swoje reakcje na pobudzanie konkretnych stref erogennych, ale nie macie pomysłu na interesującą grę wstępną? To żaden problem – oto kilka propozycji, które z całą pewnością mocno was rozkręcą:

1.    Gra w ciemno

Jedna z absolutnie najprzyjemniejszych gier wstępnych. Polega ona na tym, że jeden partner zakłada drugiemu opaskę na oczy, a następnie delikatnie przywiązuje jego ręce do łóżka (oczywiście można pominąć wiązanie). Następnie sukcesywnie pieści ciało partnerki/partnera, jak najmocniej opóźniając pieszczenie pochwy/penisa. Ostatecznie zaczyna to robić, po czym… znów na jakiś czas rezygnuje, skupiając się na innych fragmentach ciała. Gdy osoba związana jest już bardzo podniecona (czytaj: błaga o seks), w nieoczekiwanym momencie powinna nastąpić penetracja. Oczywiście pieszczoty muszą być bardzo urozmaicone – można używać piórka, nabalsamowanych dłoni, ust itp. Polecamy – świetna zabawa i cała masa przyjemności.

2.    Masaż

Naoliwione dłonie, cicha, nastrojowa muzyka, świece i piękny zapach z kadzidełek – wszystko to zapowiada kolejną fantastyczną grę wstępną. Wykonanie masażu ukochanej osobie, czyli zaprezentowanie jej pieszczot wszystkich stref erogennych, to jeden z najstarszych i jednocześnie najwspanialszych sposobów na podgrzanie atmosfery. Nie wmawiajcie sobie, że nie macie na to czasu – całość trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, więc na pewno znajdziecie chwilkę, na przykład wieczorem.

3.    Seks tantryczny

O seksie tantrycznym pisaliśmy tutaj. Jeśli marzy ci się długa gra wstępna, obfitująca w różnorodne pieszczoty i oparta na pełnym skupieniu oraz na dawaniu i braniu przyjemności, to po prostu musisz spróbować. Seks tantryczny wymaga długiego, wolnego wieczoru, ale w zamian pozwala na przeżycie spełnienia, którego partnerom nie dane było doświadczyć nigdy wcześniej. Serdecznie polecamy wszystkim, którym zbliżenia wydają się monotonne i nieinteresujące.

Nuda w łóżku? Zabij ją!

Szkoda tracić życie na nudny seks – zadbaj więc o atmosferę w swojej sypialni oraz o dobry, satysfakcjonujący związek i zacznij urozmaicać wasze stosunki. Zacznij właśnie od sprawdzenia, czy aby na pewno znasz ciało partnera tak dobrze, jak sądzisz. Może się okazać, że kryje ono przed tobą całe mnóstwo tajemnic. A może nawet odkryjesz, że nie wiedziałaś wszystkiego o tym, co może sprawić przyjemność… tobie samej. Zatem do dzieła – porozmawiaj ze swoim facetem, a potem nie zwlekajcie i przetestujcie nowe ustalenia już w sypialni.