Seks i Erotyka

Poznaj produkty, które rozbudzają zmysły i wzniecają ogień. Wybierz najlepszy afrodyzjak dla siebie lub swojego partnera.

Co podnosi libido?

Afrodyzjaki stosowano już w starożytności, bo choć wszyscy lubimy sex, czasem czegoś brakuje w naszym organizmie, by osiągnąć odpowiedni poziom chęci. Brak zbliżeń intymnych może z kolei pogłębiać problem, a przy tym generować nowe, te dotyczące relacji z partnerem lub partnerką. Warto zaznaczyć, że afrodyzjaków możemy szukać w produktach naturalnych, takich jak: lubczyk, imbir, truskawki, awokado, seler, owoce morza, szparagi. Niestety trudno powiedzieć z całą pewnością, że każdy z powyższych zadziała na każdego tak samo. Największe różnice dostrzegamy między płciami. To, co podniesie libido mężczyzny, może w ogóle nie zadziałać na kobietę i na odwrót.

Hiszpańska mucha - co to jest i jak działa?

Określenie hiszpańskiej muchy dotyczy pryszczela lekarskiego - gatunku chrząszcza. Gdy znajduje się on w niebezpieczeństwie, produkuje mocno drażniącą substancję kantarydynę. Spokojnie, dziś wcale nie musisz zażywać sproszkowanego insekta, by zwiększyć apetyt na sex. Krople z kantarydyną lub jej zamiennikiem o podobnym działaniu, są równie skuteczne.

Po zażyciu hiszpańskiej muchy podrażnione zostają błony śluzowe oraz zakończenia nerwowe w układzie moczowo-płciowym, co sprawia, że rośnie ochota na zbliżenie. Warto zwrócić uwagę, że preparaty bazujące na kantarydynie oddziałują intensywniej na kobiety, zwiększając produkcję śluzu i nie tylko pobudzają, ale również intensyfikują odczuwanie przyjemności podczas współżycia.

Najlepsze afrodyzjaki dla kobiet

Co obok hiszpańskiej muchy sprawdza się najlepiej w przypadku pań? Czekolada, truskawki, ostrygi, kawior są nie tylko smaczne, ale również mogą korzystnie wpłynąć na twoje pożądanie. Poza jedzeniem należy też zwrócić uwagę na zapachy. Perfumy z nutą wanilii, róż lub aromatem z drzewa sandałowego przyciągają kobiety, zapalają w nich iskrę. Obok perfum równie dobrym pomysłem jest zastosowanie olejku do masażu o jednym z wyżej wymienionych zapachów lub aromatyzowanej świecy. Stworzenie romantycznego nastroju przy okazji będzie mile widzianym dodatkiem.

Najlepsze afrodyzjaki dla mężczyzn

Męski organizm funkcjonuje nieco inaczej, dlatego potrzebuje innego pobudzenia. Na faceta zwykle działają owoce morza, arbuz, brzoskwinie, seler naciowy, rodzynki, kakao, winogrono, niewielka ilość czerwonego wina. Wśród zapachów podniecających panów znajdują się przeważnie: wanilia, pomarańcza, czekolada, lawenda, paczula i mięta.

Zaznaczmy, że afrodyzjaki przyspieszają osiągnięcie podniecenia, potęgują jej, nie są jednak remedium na rozmaitej natury problemy z erekcją. Jeśli afrodyzjaki nie pomagają uzyskać wzwodu, warto skonsultować się z lekarzem.

Jeżeli szukacie sposobu na podkręcenie temperatury w sypialni, zaplanujcie sobie romantyczny wieczór przy waniliowych świecach, różanym olejku do masażu, deserze czekoladowym z truskawkami, winie i dawce hiszpańskiej muchy, a potem sprawdźcie, co się będzie działo.

Tematy: